Bombę może zrobić nawet dziecko!

Autorzy instruktażu chętnie pokazują np. jak wygląda samochód po wybuchu. Mniej chętnie natomiast pokazują efekty nieostrożnego obchodzenia się z ładunkiem wybuchowym.

PODKARPACIE. Czy musi dojść do ogromnej tragedii, żeby ktoś zakazał tworzenia stron z instruktażem tworzenia materiałów wybuchowych?

Myślisz, że bombę może zrobić tylko terrorysta lub spec zajmujący się materiałami wybuchowymi? Niestety to nieprawda – materiał wybuchowy o dużej sile rażenia może zrobić nastolatek w domu i to ze składników, które kupi w sklepie lub przez Internet. A najbardziej przerażające jest to, że przepis znajdzie w sieci, w której aż roi się od pirotechników-amatorów.

Bez problemu znaleźliśmy stronę z dokładną instrukcją wykorzystania np. chloranu potasu. Laikowi nazwa ta nic nie mówi, dlatego twórca strony od razu podaje, że można kupić tę substancję przez Internet. Sprawdziliśmy i rzeczywiście 200 gramów chloranu potasu kosztuje zaledwie 3 zł. Dalej z instrukcji wyczytamy z czym chloran potasu zmieszać i w jakich proporcjach. Na końcu „instruktor” napisał: “Przy detonacji radzę nie oszczędzać lontu”. Oczywiście można również zobaczyć 95 sekundowy film pokazujący działanie substancji po zmieszaniu.

Więcej w Super Nowościach

Grzegorz Anton

do “Bombę może zrobić nawet dziecko!”

  1. kuba

    i tak wyjebe ten kraj

  2. roman

    no nie ma sie co dziwic- to jast globalizacja i dostep do informacji- a kto sie tak bardzo boi – chyba przede wszystkim sama władza w wielu krajach- a kto robi bum- no ci co tepia ta władze- a dla czego – no bo władza pilnuje swojego a nie ogółu -tak to trwa od stuleci forma i srodki sie zmieniały- istota problemu jest ta sama- ucisk / gnebienie mas/ ograniczenie praw jednostki / pycha / bogactwo / zadufanie władzy – co widzimy w wielu krajach – a wszystko w imie – postepu- dobrobytu- demokracji – smiech na sali – nie w globalnej wiosce.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.