Gala pełna gwiazd. ZDJĘCIA

Zwycięzcy plebiscytu. Stoją od lewej: Wiesław Bazan – prezes Drużyny Roku, Czarnych Jasło, Michał Ogronik (Resovia) – Piłkarz Roku, Dariusz Brągiel (Resovia) – Odkrycie Roku, Małgorzat Bolko (Sokół Kamień) – Trener Wychowawca Młodzieży, Łukasz Krzysztoń (Stal Rzeszów) – Młodzieżowiec Roku i Maciej Huzarski (Orzeł Przeworsk) – Trener Roku. Fot. Paweł Bialic

PIŁKA NOŻNA. PODKARPACKA NIKE 2012. Nagrody wręczali prezes PZPN Zbigniew Boniek i selekcjoner Waldemar Fornalik. Jeszcze o 2 w nocy ludzie z pierwszych stron gazet bawili się w konkursie, próbując trafić małą piłką do maciupkiej bramki.

Michał Ogrodnik z Resovii piłkarzem, Maciej Huzarski z Orła Przeworsk trenerem roku 2012 – to najważniejsze rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym plebiscycie w regionie. XI Gala Piłkarska organizowana przez Podkarpacki ZPN miała wyjątkową oprawę i niesamowitych gości. W hotelu Nowy Dwór w Świlczy bawili się m.in. Zbigniew Boniek i Waldemar Fornalik. Super Nowości były patronem medialnym tego wydarzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Oprócz szefa PZPN i trenera kadry narodowej, z zaproszenia Kazimierza Grenia, prezesa Podkarpackiego ZPN, skorzystali: śpiewak operowy Marek Torzewski, piosenkarz Wojciech Gąssowski, były zawodowy mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski, szef firmy Sportfive Andrzej Placzyński, baron Dolnośląskiego ZPN Andrzej Padewski oraz szerokie grono znanych kiedyś piłkarzy: Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Marek Koźmiński, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Iwan, Tomasz Kłos. Byli także prezydenci miast i wicemarszałek województwa, Anna Kowalska.

Stary niedźwiedź mocno śpi
Do Rzeszowa przybywali na raty. Wesoły samolot z Bońkiem i kilkoma innymi VIP-ami wylądował na lotnisku Jasionka krótko po godzinie 13 w piątek, ale już od czwartku na Podkarpaciu gościli Marek Torzewski z żoną Barbarą. Mieszkają w Belgii i stamtąd jechali samochodem. – Basia boi się latać – wyjaśniał powód wyboru takiego środka lokomocji prezes Greń.

Ponad 200 gości nie miało prawa się nudzić. Oglądaliśmy m.in. popisy akrobatyczne Delfiny i Bartka, którzy wygrali program „Mam talent”. Troje dzieciaków z tarnobrzeskiego zespołu pod kierunkiem Anny Pintal śpiewało znane przeboje „Futbol, futbol” i „Trzej przyjaciele z boiska”. Największy show dał jednak wspomniany Torzewski. Minirecital poświęcił Bońkowi, po sali niosło się donośne „Il Mondo”, „Tornero” i „Italiano vero”. Gdy tenor zaśpiewał znany piłkarski hymn „Do boju Polsko!”, nagle pojawiły się biało-czerwone szaliki, a do zabawy włączyło się mnóstwo osób. – Co za niespodzianka! Nie planowaliśmy tego, to było spontaniczne – cieszył się Greń. A kilka godzin później „Tiger” intonował ze sceny „Stary niedźwiedź mocno śpi”. O 2 w nocy „Zibi” i spółka próbowali trafić małą piłką do maciupkiej bramki. Konkurs okazał się trudniejszy niż przypuszczano.

Reorganizacja nie przejdzie
Rozdaliśmy nagrody w 6 kategoriach (głosami Kapituły), zwycięzcy odbierali statuetki z rąk znamienitych gości. – Darku, zaraz dostaniesz coś od drugiego Darka. Ale nie bój się – dowcipkował Greń podczas honorowania odkrycia roku. A Michalczewski serdecznie wyściskał Brągiela. Galę, podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzili Greń i Piotr Pezdan, sekretarz redakcji Super Nowości.

Trener roku Maciej Huzarski życzył sobie i wszystkim kolegom po fachu, aby następną nagrodę odbierali już jako szkoleniowcy drużyny z pierwszej ligi. Wtórował mu „Zibi”. – Mieliście kiedyś na ziemi rzeszowskiej wielki futbol, że wspomnę jedynie Stal Mielec i Stal Rzeszów. Oby te dobre czasy jak najszybciej wróciły. Kazek Greń jest członkiem zarządu PZPN, ale żadna reorganizacja rozgrywek nie przejdzie. Awans musi być wywalczony na boisku! – żartował.

Trener Roku
Maciej Huzarski (Orzeł Przeworsk)

Nominowani byli również:
Robert Hap (Czarni Jasło)
Grzegorz Łuczyk (Sokół Sieniawa)
Tomasz Tułacz (Resovia)
Paweł Załoga (JKS)

Piłkarz Roku
Michał Ogrodnik (Resovia)

Nominowani byli również:
Janusz Hynowski (Siarka Tarnobrzeg)
AndrejaProkić (Stal Rzeszów)
Bartłomiej Raba (JKS Jarosław)
Kamil Radulj (Stal Mielec)

Młodzieżowiec Roku
Łukasz Krzysztoń (Stal Rzeszów)

Nominowani byli również:
Arkadiusz Burak (Izolator Boguchwała)
Artur Cebula (Stal Stalowa Wola)
Kamil Chmielowski (Karpaty Krosno)
Sebastian Romanek (Stal Mielec)

Odkrycie Roku
Dariusz Brągiel (Resovia)

Nominowani byli również:
Paweł Adamczyk (Sokół Sieniawa)
Patryk Broda (Orzeł Przeworsk)
Dawid Korzeniowski (Karpaty Krosno)
Jakub Wiącek (Stal Rzeszów)

Trener Wychowawca Młodzieży
Małgorzata Bolko (Sokół Kamień)

Nominowani byli również:
Dariusz Jęczkowski (Podkarpacki OSMM w Krośnie)
Grzegorz Raus (Beniaminek Krosno)
Jaromir Wieprzęć (Stal Stalowa Wola)
Marcin Wołowiec (Kadry Podkarpacia/Stal Rzeszów)

Drużyna Roku
Czarni Jasło

Nominowane były również:
Resovia
Sokół Sieniawa
JKS Jarosław
Orzeł Przeworsk

Tomasz Szeliga

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
leon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leon
Gość
leon

greń taka kase nasza wydajesz a my biedne klubiki płacimy na takie imprezy – nie ma naszego przyzwolenia nie chcemy tej szopki , a kluby nie mają nawet na sprzęt