Bracia okradli i uszkodzili agregat na lodowisku

Fot. Archiwum

KROSNO. Po blisko trzech miesiącach pracy policjanci ustalili sprawców, którzy ukradli kilkanaście silników i wentylatorów, zamontowanych w agregacie chłodniczym przy sztucznym lodowisku w Krośnie. Przestępcy uszkodzili przy tym inne elementy instalacji, powodując straty sięgające 160 tys. zł.

 O kradzieży Policja została powiadomiona  19 marca br. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w okresie weekendu poprzedzającego zgłoszenie, nieznani sprawcy wymontowali 14 silników i połączonych z nimi wentylatorów z agregatu wykorzystywanego do chłodzenia sztucznego lodowiska. Chociaż obiekt był ogrodzony i dozorowany, nikt nie zauważył kradzieży.
Swoim działaniem przestępcy wyrządzili szkody sięgające niemal 160 tys. zł. Demontując urządzenia uszkodzili bowiem instalację chłodzącą, powodując ulotnienie się wykorzystywanego w niej gazu.
Sprawcami kradzieży okazali się mieszkający w Krośnie bracia w wieku 23 i 32 lat. Przedwczoraj obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Początkowo tylko młodszy z nich przyznał się do tego czynu. Starszy zdecydował się wyjawić prawdę dopiero podczas przesłuchania w prokuraturze.
Z ich relacji wynika, że kradzieży dokonali w nocy z 18 na 19 marca br. Skradzione urządzenia przewieźli samochodem na prywatną posesję w Krośnie, rozkręcili na części i później sprzedali jako złom.
Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wczoraj prokurator zadecydował, że do czasu zakończenia postępowania w tej sprawie, podejrzani pozostaną pod dozorem Policji i nie mogą opuszczać kraju.
pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.