Bracia we Wrocławiu

Bracia Curzytkowie w towarzystwie Andrzeja Rusko, prezesa klubu z Wrocławia, barw którego wychowankowie Stali Rzeszów będą bronić w tym sezonie, a być może i w kolejnych. Fot. Betard Sparta Wrocław

ŻUŻEL. PGE EKSTRALIGA. Wychowankowie Stali Rzeszów, 18-letni Michał i o rok młodszy Bartosz Curzytkowie będą w sezonie 2020 bronić barw Betardu Sparty Wrocław.

Obaj młodzi żużlowcy trafili do stolicy Dolnego Śląska na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcjąźniejszego pierwokupu. Tym samy zakończyła się długa telenowela pt. „Barw jakiego klubu będą bronić bracia Curzytkowie”. Klub z Wrocławia, po tym jak w dopingowe kłopoty wpadł Maksym Drabik (grozi mu dwa lata zawieszenia) jeszcze mocniej naciskali na transfer braterskiego duetu. Na niego miało też chrapkę Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe ale negocjacje z rodzicami obu niepełnoletnich jeszcze żużlowców zakończyły się fiaskiem. Obaj przynajmniej na ten rok trafili do Wrocławia, a klub prowadzony przez doskonale znanego w Rzeszowie Dariusza Śledzia zapewnił sobie także prawo ich pierwokupu po zakończeniu sezonu 2020 za przysłowiową złotówkę. Wg nieoficjalnych informacji rzeszowska strona za dwóch żużlowców ma otrzymać kwotę około 140 tys. zł. W sezonie 2018 Michał był zawodnikiem Stali Rzeszów. W poprzednim obaj bracia reprezentowali barwy drużyny z Poznania. Starszy z nich był podstawowym juniorem „Skorpionów” i wystąpił w 16 spotkaniach, zdobywając z bonusami 62 punkty. Młodszy nie miał okazji zadebiutować w meczu ligowym.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments