Brak tylko jednego zakazu

O tym, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, wiadomo od dawna i nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Jednak dorosły człowiek powinien mieć prawo robić ze swoim zdrowiem i życiem co mu się podoba, więc zakazywanie mu  palenia papierosów jest swoistym zamachem na jego wolność.

Z drugiej strony wiadomo też, że wokół palaczy jest też pokaźne grono niepalących, którzy mają prawo nie znosić dymu tytoniowego. Palenie w miejscu publicznym jest więc swoistym zamachem palaczy na wolność niepalących. Tym samym wydaje się, że jak najbardziej zasadny jest zakaz palenia w miejscach publicznych. Ale do licha w publicznych, a nie prywatnych! Posłowi Żalkowi, który chce wprowadzić zakaz palenia w prywatnych mieszkaniach – czyli w moim też – proponuję, żeby kupił sobie gumowy młotek i solidnie walnął się w łeb.

Bo jeśli taki pomysł miałby znaleźć poparcie, może doprowadzić do kolejnych absurdalnych zakazów. Np. nie będzie wolno gotować kapusty ani smażyć ryb. Ani też pędzić bimbru (o pardon, bimbru rzeczywiście nie wolno pędzić, ale nie dlatego, że śmierdzi). A za jakiś czas poseł Żalek stwierdzi, że trzeba zakazać chodzenia w seledynowych, jaskrawo żółtych czy pomarańczowych koszulach, bo rażą one w oczy i są niebezpieczne dla innych.

Reasumując, uważam, że w naszym codziennym życiu jest stanowczo za dużo zakazów, których i tak nie da się wyegzekwować. Brakuje natomiast jednego – zakazu wybierania do Sejmu idiotów.

Krzysztof Pipała

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wit
wit
8 lat temu

„Jednak dorosły człowiek powinien mieć prawo robić ze swoim zdrowiem i życiem co mu się podoba, więc zakazywanie mu palenia papierosów jest swoistym zamachem na jego wolność.” Oczywiście, że tak Panie Redaktorze ! Pod warunkiem jednak, że paląc będzie szkodził tylko sobie a jak wiemy jest to nierealne. Palacze „balkonowookienni” trują siebie ale równocześnie zmuszają sąsiada do szczelnego zamykania okna bo za tym oknem przebywa kilkumiesięczne dziecko, alergik, astmatyk, itp. itd. Pewnie, ze można robić co się chce ze swoim zdrowiem ale pod warunkiem ratowania w/w w prywatnej służbie zdrowia za swoją forsę a nie za pieniądze nas wszystkich z… Czytaj więcej »

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Oj nigdy tak do łez nie wzruszył mnie żaden jak ten artykuł -tym razem bardzo z moralnym epilogiem. Chociaż ja bym dziś sobie mógł życzyć , aby w ramach rekompensaty za poprzednie dwie tury wyborów wymienić z nazwiska tych idiotów biorąc pod uwagę poważne zadymienie medialne mózgów, a co za tym idzie rozeznanie niektórych grup społecznych.
Saper myli się tylko raz, my są obecnie w identycznej sytuacji!.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no tak panie redaktorze powinien być jeszcze jeden zakaz aby idioci mieli zakaz głosowania to nie będą wybierać takich samych jak oni i wtedy znikną wszelkie problemy nie.