Brakuje chętnych na przebudowę czterech skrzyżowań

Dzięki prawoskrętowi na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego, napięty ruch uliczny ma zostać rozładowany. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Ratusz chce, aby na największych skrzyżowaniach w mieście wybudowano prawoskręty, które upłynniłyby ruch. Póki co, żadna firma nie wyraziła swego zainteresowania.

Al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego, Piłsudskiego i Cieplińskiego, Wyzwolenia i Okulickiego oraz Niepodległości i Armii Krajowej – te cztery, niezwykle istotne dla rzeszowskiej komunikacji skrzyżowania mają zostać przebudowane. Problem polega na tym, że do rozpisanego w sierpniu przetargu nie zgłosił się… żaden oferent.

Konkursowi nie pomogło nawet przesunięcie terminu otwarcia ofert z 25 września na 2 października. Wciąż żadna z firm nie wyraziła zainteresowania koncepcją ratusza. Teraz miasto ma problem, bo głośne plany dotyczące przebudowy skrzyżowań bardzo spodobały się kierowcom, którzy dostrzegają kłopot korków na drodze. W opinii podróżnych, remont infrastruktury jest niezbędny, tym bardziej, że pozwoli on nieco usprawnić ruch. Jak więc w tej sytuacji zachowają się władze Rzeszowa? – Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu przetarg zostanie ponowiony i tak jak wcześniej obejmie on prace przy wszystkich czterech skrzyżowaniach – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Duże inwestycje
Jaki zakres robót będzie prowadzony na skrzyżowaniach? Na rondzie Dmowskiego zbudowany zostanie prawoskręt od strony ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Cieplińskiego oraz od ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej. Kolejna modernizacja dotyczy stworzenia prawoskrętu w kierunku ul. Sikorskiego (skrzyżowanie al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego). Ponadto w okolicy wymieniony zostanie zniszczony chodnik oraz powstanie ścieżka rowerowa.

Nowe życie otrzyma również skrzyżowanie al. Wyzwolenia z ul. Okulickiego. Zbudowany zostanie tam pas do skrętu z ul. Wyzwolenia w kierunku ul. Okulickiego oraz prawoskręt w ul. Wyzwolenia. Prawoskręt pojawi się także na skrzyżowaniu od al. Niepodległości w kierunku al. Armii Krajowej.

Aby jednak do planowanych inwestycji doszło, najpierw muszą zgłosić się wykonawcy. Koszt prac szacuje się na kwotę 10 mln zł, a same roboty zostaną zakończone w 2020 r.

Kamil Lech

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.