Brakuje chętnych na przebudowę czterech skrzyżowań

Dzięki prawoskrętowi na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego, napięty ruch uliczny ma zostać rozładowany. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Ratusz chce, aby na największych skrzyżowaniach w mieście wybudowano prawoskręty, które upłynniłyby ruch. Póki co, żadna firma nie wyraziła swego zainteresowania.

Al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego, Piłsudskiego i Cieplińskiego, Wyzwolenia i Okulickiego oraz Niepodległości i Armii Krajowej – te cztery, niezwykle istotne dla rzeszowskiej komunikacji skrzyżowania mają zostać przebudowane. Problem polega na tym, że do rozpisanego w sierpniu przetargu nie zgłosił się… żaden oferent.

Konkursowi nie pomogło nawet przesunięcie terminu otwarcia ofert z 25 września na 2 października. Wciąż żadna z firm nie wyraziła zainteresowania koncepcją ratusza. Teraz miasto ma problem, bo głośne plany dotyczące przebudowy skrzyżowań bardzo spodobały się kierowcom, którzy dostrzegają kłopot korków na drodze. W opinii podróżnych, remont infrastruktury jest niezbędny, tym bardziej, że pozwoli on nieco usprawnić ruch. Jak więc w tej sytuacji zachowają się władze Rzeszowa? – Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu przetarg zostanie ponowiony i tak jak wcześniej obejmie on prace przy wszystkich czterech skrzyżowaniach – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Duże inwestycje
Jaki zakres robót będzie prowadzony na skrzyżowaniach? Na rondzie Dmowskiego zbudowany zostanie prawoskręt od strony ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Cieplińskiego oraz od ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej. Kolejna modernizacja dotyczy stworzenia prawoskrętu w kierunku ul. Sikorskiego (skrzyżowanie al. Powstańców Warszawy i Sikorskiego). Ponadto w okolicy wymieniony zostanie zniszczony chodnik oraz powstanie ścieżka rowerowa.

Nowe życie otrzyma również skrzyżowanie al. Wyzwolenia z ul. Okulickiego. Zbudowany zostanie tam pas do skrętu z ul. Wyzwolenia w kierunku ul. Okulickiego oraz prawoskręt w ul. Wyzwolenia. Prawoskręt pojawi się także na skrzyżowaniu od al. Niepodległości w kierunku al. Armii Krajowej.

Aby jednak do planowanych inwestycji doszło, najpierw muszą zgłosić się wykonawcy. Koszt prac szacuje się na kwotę 10 mln zł, a same roboty zostaną zakończone w 2020 r.

Kamil Lech

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
anatolhijenaJanoTomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anatol
Gość
anatol

Wybory do władz miasta w Rzeszowie – 2018. Głosuj na tych, którzy nie zaśmiecają twojej skrzynki pocztowej ulotką, płotu banerem i miejskiej przestrzeni bilbordem, bez względu na to jakie masz sympatie polityczne.

hijena
Gość
hijena

Wymyślona przez ratuszowych geniuszy budowa prawoskrętów na ulicach prowincjonalnej ,przedwojennej miesciny,gdzie przejazd automobilu wzbudzał sensację dlugo komentowaną,to tak, jak leczyć trypra wodą święconą.Miastu potrzebna jest kompleksowa przebudowa infrastruktury drogowej z wiaduktami ,mostami i trasami szybkiego ruchu i bezkolizyjnymi skrzyżowaniami.

Jano
Gość
Jano

A co z pasem do skrętu z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Wyzwolenia ?

Tomek
Gość
Tomek

Ach te przetargi w RZeSzowie.