Brakuje dobrych informatyków i grafików

Photoshop, PHP, XHTML, Delphi, CSS, CMS, grafika rastrowa i wektorowa – lista programów, które musi znać dobry informatyk jest naprawdę długa. Fot. Arkadiusz Rogowski

PODKARPACIE. Najzdolniejsi informatycy dostają pracę już na studiach. Przeciętniacy mają problemy nawet po studiach.

- Nie jest łatwo znaleźć specjalistów z tej branży – mówi Mateusz Wiktor, prezes firmy jednej z rzeszowskich agencji interaktywnych. Mimo wysypu absolwentów informatyki, firmy wciąż mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ci najlepsi znajdują dobrze płatną pracę już na studiach.

- Same studia to za mało. Trzeba latami siedzieć dzień w dzień, żeby być naprawdę dobrym. Photoshop, PHP, XHTML, Delphi, CSS, CMS, grafika rastrowa i wektorowa – wylicza Artur, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, który od dwu lat pracuje jako grafik w dużej rzeszowskiej firmie. Nie narzeka również na brak indywidualnych zleceń. – Liczy się kreatywność – podkreśla.

Firmy współpracują z uczelniami, by wyławiać tych najzdolniejszych już na etapie studiów. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nawiązała współpracę z dużą międzynarodową firmą SPECTEC, specjalizującą się w oprogramowaniach do zarządzania statkami i obsługi platform wydobywczych. Kadry szukają właśnie wśród studentów WSIiZ.

Jeszcze większe zapotrzebowanie jest na grafików, ale nie wszystkich. – Szukam takich z wiedzą praktyczną, którzy dobrze posługują się najnowszymi technologiami oraz najnowocześniejszym sprzętem – podkreśla Mateusz Wiktor.

Arkadiusz Rogowski

do “Brakuje dobrych informatyków i grafików”

  1. adam

    tia osły wychodza po informatyce i tyle a mianuja sie wielkimi programistami, informatykami, cwaniactwem chce wyprzec starych tylko zapominaja kto to cale komputerowe dzielo wymyslil, mlodzi? a no dzie na dzis dzien dziadki bo po 50 maja

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.