Brakuje tablicy „Uwaga, zmiana organizacji ruchu”

Brak oznaczenia o zmianie organizacji ruchu może być kłopotliwy dla tych kierowców, którzy od lat w tym miejscu poruszali się drogą na wprost. Jak zapewnia dyrektor MZD, Piotr Magdoń, tablice informacyjne powinny pojawić się przy rondzie w ciągu kilku dni. Fot. Wit Hadło
Brak oznaczenia o zmianie organizacji ruchu może być kłopotliwy dla tych kierowców, którzy od lat w tym miejscu poruszali się drogą na wprost. Jak zapewnia dyrektor MZD, Piotr Magdoń, tablice informacyjne powinny pojawić się przy rondzie w ciągu kilku dni. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Uwaga kierowcy! Na rondzie przy ul. Lubelskiej wciąż trwają prace budowlane.

Zaalarmował nas Czytelnik: na przebudowywanym rondzie przy ul. Lubelskiej może dojść do tragedii, bo jest źle oświetlone i brakuje pasów na jezdni.

Rondo przy ul. Lubelskiej, według naszego Czytelnika, pana Roberta, zostało otwarte dla ruchu bez żadnych oznakowań. Nasz Czytelnik zauważa więcej niedogodności. Jak twierdzi, lampa postawiona na środku ronda nie działa, a do tego brak jest pasów na jezdni. – Rondo w nocy jest mało widoczne, ostatnio był w tym miejscu wypadek, jeden z kierowców pojechał prosto i wpakował się w inny samochód, nadjeżdżający z naprzeciwka. Jakby tego było mało, dziś w nocy kolejny wsadził się na sam środek ronda – mówi zbulwersowany Czytelnik. – Może ktoś w końcu ruszy głową i zajmie się tym problemem – informował.

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie Piotrem Magdoniem. – Rondo w dalszym ciągu jest placem budowy, a pasy ruchu są wydzielone – tłumaczy Piotr Magdoń. Według niego, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h nie powinno być żadnych problemów z wjechaniem na rondo oraz z bezpiecznym poruszaniem się wokół niego.

Jeżeli chodzi o problem oświetlenia, który, według naszego Czytelnika, nie spełnia swojej roli, Magdoń wyjaśnia, że jest ono tymczasowe. – Wraz z zakończeniem budowy powstanie również odpowiednie oświetlenie – wyjaśnia. – Napiszemy również wniosek do wykonawcy, aby tablice „Uwaga, zmiana organizacji ruchu” jak najszybciej pojawiły się w tym miejscu – wyjaśniał dyrektor MZD. Zapewnia, że powstaną one w trybie natychmiastowym.

Agata Flak

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
taktakKarolKintowArgiPisulMaximus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
taktak
Gość
taktak

pewnie chcial jechac na rondzie prosto i to uczynil

PisulMaximus
Gość
PisulMaximus

Jasionka ma REKORD od początku istnienia! Ponad 70 tyś jednego miesiąca. A u Was cisza? Dane z wszystkich lotnisk w tym i z naszego http://www.pasazer.com/lotnisko/1891/rzeszow.html

asior
Gość
asior

zapowiada się kolejne rondo bez strzałek kierunkowych na wjazdach??? W całym kraju tylko miasto imitacji nie potrafi/nie chce prawidłowo oznakować skrzyżowań. Żenada.

Argi
Gość
Argi

Jakich tu strzałek ci brakuje? Jest wszystko co niezbędne: znak ruchu okrężnego i ustąp pierwszeństwa. Do tego ograniczenie do 50. jak się nie patrzy na znaki tylko zapier…la ponad 100/h na pamięć to niektórym wyjdzie „na prosto”.
Naród pieprzonych malkontentów…

Karol
Gość
Karol

Nie malkontenci tylko nieudacznicy życiowi którzy w dodatku w Rzeszowie nie mieszkają i zazdroszczą bo u nich się nic nie buduje.

Kintow
Gość
Kintow

A co ma miasto baranie do tego ,już od zawiści mózg ci się zlansował, ci odpowiadają za to co budują !!!!