Brakuje toalet na bulwarach

Mieszkańcy uważają, że toalet na rzeszowskich bulwarach powinno być więcej. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Wyremontowano alejki spacerowe, są ścieżki rowerowe i miejsca zabaw dla dzieci, ale…

– Kiedyś budki z WC były przy scenie na bulwarach, później je usunięto. Teraz ludzie sikają byle gdzie. Już śmierdzi. Dzwoniliśmy do odpowiednich służb i prosiliśmy o postawienie toalet np. w okolicach Lidla. Jedni się tłumaczyli, że nie ma gdzie, inni, że nie ma pieniędzy. Zróbcie coś, bo niedługo pięknymi alejkami nie da się spacerować – apeluje jedna z naszych Czytelniczek.

– Toalety z okoli sceny musiały zostać przesunięte ze względów bezpieczeństwa – dowiedzieliśmy się w Wydziale Gospodarki Komunalnej UM w Rzeszowie. – Teraz stoją nieco dalej w miejscu zakrzewionym, są to dwa stanowiska.

Jak dodała urzędniczka, następna toaleta, już pojedyncza, znajduje się przy ścieżce rowerowej wzdłuż Wisłoka na wysokości Zespołu Szkół Mechanicznych. Kolejna jest obok placu zabaw i wypożyczalni sprzętu, a jeszcze jedna już prawie przy samym ujęciu wody. – W sumie na bulwarach jest umieszczonych 5 toalet – tłumaczy Wydział Gospodarki Komunalnej. – Wydaje nam się, że to wystarczająca liczba. Z okolic Lidla można przejść do toalet, tych przeniesionych spod sceny.

***
Może i można, ale sądząc po zapachu, większość jednak nie przechodzi. Uruchomienie choćby jeszcze jednej toalety na bulwarach nie powinno być wielkim problemem dla stolicy innowacji. W końcu od toaletowego przybytku… pęcherz nie boli.

Co Państwo sądzą o tym prozaiczno-higienicznym zagadnieniu? Na Państwa opinie czekamy pod nr tel. 17 74-70-846 oraz adresem bsander@pressmedia.com.pl Zachęcamy też do komentowania kwestii na naszym forum internetowym www.supernowosci24.pl/forum2/

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
misiek hałoń
misiek hałoń
8 lat temu

JA SRAM W KRZAKACH I POCIERAM DU… O DRZEWO PRZY WYTARCIU

Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

najlepiej postawić toaletę przy każdej ławce.. albo jeszcze lepiej, toaletę zamiast ławki.