Brąz na wyciągnięcie ręki

Czy w sobotę lub niedzielę szczypiorniści Stali będą cieszyli się z brązowych medali? Wszyscy w Mielcu wierzą, że tak. Fot. Wit Hadło

PIŁKA RĘCZNA SUPERLIGA. Czy będzie wielka feta w Mielcu? Tak, bo podopieczni Ryszarda Skutnika w tym sezonie już się do Kwidzyna nie wybierają

Jeszcze tylko jednej wygranej potrzebują szczypiorniści mieleckiej Stali z MMTS Kwidzyn, by zapewnić sobie brązowe medale mistrzostw Polski. Z nich mogą się cieszyć już w sobotę. Jeśli jednak w tym dniu górą będą goście, nasz zespół kolejną szansę na zakończenie rywalizacji będzie miał dzień później.

W rywalizacji do trzech wygranych sytuacja Stali jest klarowna i komfortowa. – Po meczach w Kwidzynie prowadzimy 2-0. Teraz gramy u siebie i mamy dwie szanse, by zakończyć rywalizację po swojej myśli. Nie wyobrażam, sobie byśmy tego nie zrobili, ale staramy się zachować koncentrację i pokorę. To jest jednak sport i wiele może się zdarzyć. Do Kwidzyna na piąty mecz nie chcielibyśmy już jednak wracać- studzi nastroje trener Stali Ryszard Skutnik.

Po cichu wszyscy liczą, że już sobotni mecz o wszystkim rozstrzygnie. Stal wygranymi w poprzedni weekend, wyraźnie zdeprymowała rywali. Biorąc zaś pod uwagę, że na swoim terenie w tym sezonie tylko Vive Kielce i Wisła Płock, były w stanie ją pokonać, trudno sobie wyobrazić, by nie poradziła sobie z MMTS-em. – Trzeba jednak pamiętać, że kwidzynianie nie mają już nic do stracenia i zagrają jak o życie. Kluczem do sukcesu może być dobry początek. Kto lepiej zacznie, kto szybko uzyska prowadzenie, może dyktować warunki w tym meczu. Taktycznie bowiem raczej się nie zaskoczymy. My zamierzamy grać tak jak przed tygodniem, bo to przyniosło nam powodzenie – dodaje nasz rozmówca.

Organizatorzy spodziewają się na sobotnim meczu nadkompletu publiczności. Kibice apelują, by każdy na mecz przyszedł w klubowych barwach – białej lub niebieskiej koszulce. Atmosfera na hali na pewno będzie gorąca. – Oczywiście jak zwykle liczymy na wsparcie naszych sympatyków. Niech i tym razem poniosą nas do wygranej. Czy udziela się nam presja? Staramy się o tym nie myśleć, nie rozmawiać. Koncentracja, to jest to, czego nam potrzeba. Wszystko inne rozstrzygnie się na parkiecie. Oby już w sobotę – zakończył trener Skutnik.

Stal – MMTS
Sobota, godz. 18.45

Ewentualnie
Niedziela, godz. 19

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.