Brązowy Developres SkyRes Rzeszów! (ZDJĘCIA)

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po raz drugi w historii zdobyły brązowy medal

SIATKÓWKA. LSK. 2 maja siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po raz trzeci pokonały Chemika Police, co było równoznaczne ze zdobyciem przez nie brązowego medalu.

Przed czwartkowym meczem w rywalizacji do 3 zwycięstw rzeszowianki prowadziły 2-1. Po dwóch pierwszych setach meczu w hali na Podpromiu wydawało się jednak, że o losach rywalizacji o brązowy medal będzie musiał rozstrzygnąć piąty pojedynek, który w niedzielę miał zostać rozegrany w Policach. Rzeszowianki bowiem po inauguracyjnej partii, którą przegrały na przewagi, w drugiej zostały wręcz zdeklasowane przez rywalki, przegrywając do 10.

– Wszystko do pewnego momentu w tym meczu układało się po naszej myśli, ale się zepsuło. Gratulacje dla dziewczyn z Developresu, które bardzo ciężko zapracowały na ten medal, bo ostatnie dwa mecze były po 2-0, ale one potrafiły odwrócić losy rywalizacji – mówi Sladjana Mirković, rozgrywająca Chemika. – Na pewno dużo w tym naszej winy, bo to my ułatwiłyśmy im nieco zadanie. Emocji było sporo w tych meczach. Widać, że zespoły są na podobnym poziomie, ale ktoś musiał przegrać; szkoda, że my. Kończymy sezon na najgorszym miejscu; jak to się mówi na Bałkanach z medalem z drewna – stwierdza serbska rozgrywająca zespołu z Polic.

Zespół ze stolicy Podkarpacia zdołał podnieść się po klęsce w II secie i odwrócić losy spotkania, wygrywając trzy kolejne partie i cały mecz 3-2. – Dawno nie miałam takich emocji, jak nawet zdobywałam złoty medal – mówi Katarzyna Zaroślińska-Król, atakująca Developresu SkyRes Rzeszów i dodaje: – To jest dla mnie bardzo ważny i wyjątkowy medal, tym bardziej, że wróciłam do gry po kontuzji. W tej całej sytuacji, w jakiej znalazłyśmy się,  smakuje jak złoto, tym bardziej po takich meczach, jakie ostatnio grałyśmy.

To drugi brązowy medal w historii rzeszowskiej drużyny. Wcześniej sięgała ona po niego w sezonie 2016/2017.

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – CHEMIK POLICE 3-2 (26:28, 10:25, 25:19, 25:22, 15:7)

DEVELOPRES: Barakowa, Zaroślińska-Król, Witkowska, Tokarska, Blagojević, Rousseaux, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Janewa, Rabka, Mlejnkova, Hatala, Hawryła.

CHEMIK: Mirković, M. Łukasik, Ogbogu, Chojnacka, Grajber, Busa, Krzos (libero) oraz Mędrzyk, Pleśnierowicz, Gamma, Bednarek.

Sędziowali: M. Myszkowski i M. Beń. Widzów 3,5 tys. W rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 3-1 dla Developresu.

rm