Brązowy medal Znicza!

KOSZYKÓWKA MĘZCZYZN. MISTRZOSTWA POLSKI U-20. Koszykarze Znicza Jarosław zdobyli brązowe medale podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski, który odbył się we Wrocławiu.

W meczu o brąz nasz zespół pokonał Novum Lublin. Mistrzem Polski został Śląsk Wrocław, który w finale pokonał Polonia Warszawa 81:67.

Jarosławianie do meczu o brąz przystępowali z dużymi obawami, bowiem w fazie grupowej przegrali z Novum Lublin. Tym razem jednak Znicz w pełni zrewanżował się lublinianom na grupową porażkę. Mimo ogromnego sukcesu, jarosławianie mają czego żałować, bowiem byli o krok od awansu do finału. Jednak w półfinale po zaciętym spotkaniu przegrali z późniejszym mistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. Oprócz brązowych medali, dwóch zawodnika Znicza (Bartosz Zając i Dariusz Wyka) znaleźli się w najlepszej piątce turnieju.

Wyniki meczów z udziałem Znicza

Faza grupowa

TKM Włocławek        73

ZNICZ Jarosław         82

(18:13, 15:22, 13:13, 21:19, dogr. 6:15)

ZNICZ: Wyka 25, Urban 17, Gazarkiewicz 14, Zając 12, Dusiło 8, Cukierda 4, Kamiński 2.

ZNICZ Jarosław         77

WILKI MORSKIE Szczecin 55

(19:14, 17:18, 15:9, 26:14)

ZNICZ: Wyka 24, Zając 20, Cukierda 13, Urban 10, Dusiło 2, Kiełbowicz 2, Bielecki 2, Pokorski 2, Gazarkiewicz 2, Kamiński 0.

ZNICZ Jarosław         66

NOVUM Lublin         73

(25:12, 14:15, 14:19, 13:27)

ZNICZ: Wyka 15, Zając 13, Gazarkiewicz 10, Dusiło 10, Cukierda 7, Bielecki 5, Kamiński 4, Kiełbowicz 2, Urban 0.

Półfinał

ŚLĄSK Wrocław        69

ZNICZ Jarosław         68

(22:16, 9:23, 18:16, 20:13)

ZNICZ: Zając 22, Wyka 20, Urban 18, Dusiło 6, Kamiński 2, Gazarkiewicz 0, Cukierda 0.

Mecz o 3. miejsce

ZNICZ Jarosław         63

NOVUM Lublin         47

(17:15, 16:10, 12:15, 18:7)

ZNICZ: Urban 16, Wyka 15, Gazarkiewicz 11, Cukierda 10, Zając 8, Patryk Bielecki 3, Kamiński 0, Pokorski 0, Kiełbowicz 0.

Końcowa klasyfikacja: 1. WKS Śląsk Wrocław 2. MKS Polonia Warszawa, 3. Znicz Jarosław, 4. Novum Lublin, 5. SKM Zastal Zielona Góra, 6. STK Wilki Morskie Szczecin, 7. TKM Włocławek, 8. MKS Pruszków.