Bruce Willis uratuje Polmos?

Czy Bruce Willis uratuje m.in. zagrożony likwidacją Polmos Łańcut? Fot. Wit Hadło

ŁAŃCUT. Grupa Belveder, do której należy łańcucka fabryka, zadłużona jest na 550 mln euro.

Amerykański aktor Bruce Willis, jeden z udziałowców producenta wódki Sobieski, zagłosuje za planem naprawczym grupy Belvedere, której częścią jest Polmos Łańcut. We wtorek (12 bm.) we Francji akcjonariusze tej firmy spotkają się, żeby znaleźć sposób, jak uratować ją przed likwidacją.

Cała spółka Belvedere poddana zostanie procedurze naprawczej. Jeżeli ten plan uda się przeprowadzić, to m.in. w łańcuckiej fabryce wódek Polmos utrzymana zostanie produkcja. W sumie zadłużenie grupy Belvedere wynosi 550 mln euro.

Na czym będzie polegało ratowanie spółki Belvedere, w tym i łańcuckiego Polmosu? – Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbędzie się 12 lutego Belvedere zaproponuje dwa scenariusze spłaty długu – poinformował nas Maciej Meyer, rzecznik prasowy grupy Belvedere w Warszawie. – Pierwszy zakłada spłatę całości obligacji o zmiennym oprocentowaniu – są warte 375 mln euro – w akcjach nowej emisji. Drugi, że część kwoty uda się pokryć w gotówce ze sprzedaży aktywów, m.in. znaków towarowych.

W ubiegłym roku Belvedere otrzymało 12 ofert na swój majątek, w tym m.in. na markę Sobieski. Wyceny były jednak zbyt małe, aby pokryć całe zadłużenie. Zarząd firmy próbował przekonać oferentów do podniesienia ceny. Tydzień temu Krzysztof Tryliński, prezes Belvedere, powiedział, że nadal liczy, że uda się zrealizować scenariusz gotówkowo-akcyjny. Jednak dotąd nie wpłynęły wyższe oferty.

Bruce Willis w rozmowie z francuskim dziennikiem “Le Figaro” powiedział, że w grę wchodzi zbyt wiele miejsc pracy, ponad 3,5 tys. osób, dlatego nie zgodzi się na likwidację grupy Belvedere,  w tym Polmosu Łańcut.

Amerykański gwiazdor trzy lata temu zgodził się zostać twarzą wódki Sobieski i dostał od firmy 3 procent jej akcji. Jeżeli 12 lutego będzie zgoda na plan restrukturyzacji, to dojdzie do rozwodnienia akcjonariatu i dotknie to także Willisa. Ale jak twierdzi aktor jest przygotowany na straty, jeżeli ma to pomóc w ratowaniu firmy.

Mariusz Andres

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jarekROMANKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

ciekawe dlaczego ktoś obudził się z bólami raptem teraz – a nie jak zadłużenie wynosiło np. 1 mln euro- to co wtedy zainteresowani siedzieli cicho i nikt nie robił rabanu – tylko teraz jak kilka zer przybyło ? i robi się larum.

Kasia
Gość
Kasia

Komuna była systemem okłamującym społeczeństwo i opierającą się na fałszywych podstawach. Niech ktoś mi wytłumaczy jak produkcja alkoholi, na której można było przez wieki najwięcej zarobić i na której łapę podatkową trzymają wszystkie rządy może generować takie straty. Może to kapitalizm jest tym systemem, który opiera się jedynie na oszustwie i kłamstwie byle by jednostki cwaniaków doiły biedne społeczeństwa wmawiając im wolność.

jarek
Gość
jarek

Popieram CIĘ. Jest to wyjątkowe k……..two.!!