Brukowiec wnika w intymne życie Marty Kaczyńskiej

Jedna z gazet zaczęła ingerować w prywatne życie Marty Kaczyńskiej.

SOPOT. Skandal! Prokurator ujawnia informacje z postępowania o zaprzeczenie ojcostwa.

Wpadka sopockiej prokuratury! Jej szefowa zdradziła intymne szczegóły z życia prywatnego Marty Kaczyńskiej.

– 29 czerwca 2007 roku w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie na podstawie wniosku Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej zarejestrowano postępowanie wyjaśniające o zaprzeczenie ojcostwa małoletniej Ewy Smuniewskiej. Stronami wyżej wymienionego postępowania byli Marta Kaczyńska-Dubieniecka oraz Piotr Smuniewski. W toku postępowania przesłuchano strony oraz świadka. 2 października 2007 roku skierowano do Sądu Rejonowego w Sopocie pozew o zaprzeczenie ojcostwa – poinformowała jeden z brukowców  szefowa Prokuratury Rejonowej w Sopocie Barbara Skibicka. Powoływała się na artykuł o dostępie do informacji publicznej. Dowodem na zaprzeczenie ojcostwa pierwszego męża Kaczyńskiej były badania DNA.

Prokurator przekroczyła uprawnienia
Zdaniem Marcina Dubienieckiego, męża Marty Kaczyńskiej, szefowa sopockiej Prokuratury Rejonowej dopuściła się przekroczenia uprawnień informując dziennikarza o przebiegu całego postępowania dotyczącego zaprzeczenia ojcostwa.

W podobnym tonie wypowiada się Krzysztof Izdebski, prawnik z Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej. – Nie znajduję powodu, dla którego prokuratura zdecydowała się na ujawnienie tych informacji. Są one chronione prawem do prywatności. Marta Kaczyńska, jej były mąż, ani córka pod ustawę o dostępie do informacji publicznej się nie kwalifikują, dlatego pani prokurator powinna zdecydowanie odmówić udzielenia informacji. Żaden szczególny interes społeczny tego nie usprawiedliwia. Marta Kaczyńska nie jest funkcjonariuszem publicznym, a tym bardziej jej dziecko. Nawet gdyby nim była, tego typu informacje nie miałyby związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznej – tłumaczy ekspert.

Straci immunitet?
Dubieniecki zamierza złożyć w imieniu swojej córki zawiadomienie do Prokuratora Generalnego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, zmierzającego do uchylenia pani Barbarze Skibickiej immunitetu prokuratorskiego i w konsekwencji złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ww. panią prokurator. Uważa również, że jej działaniami powinien zająć się z Urzędu Rzecznik Praw Dziecka. – Pan Dubieniecki ma prawo do takiego kroku. Jest to jak najbardziej uzasadnione – komentuje Krzysztof Izdebski.

Źródło: wp.pl/ps

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
hijenafranuśJarosławfelczermono Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

nie na darmo PIS forsuje kompleksową naprawę polskiego wymiaru sprawiedliwości,uważanego przez niezalezne światowe organizacje praw czlowieka za najbardziej skorumpowany zaraz za państwami afrykańskimi .

franuś
Gość
franuś

nic nie wiem-ma jakieś zboczenia?-może być a, to ci dopiero ziółko z niej .Za ładna nie jest to może nadrabia czym może

felczer
Gość
felczer

Niech mi kto wytlumaczy dlaczego para prezydencka byla tak wysoko ubezpieczona na ten lot.
Czyzby wiedzial po co tak wysoko ubezpiecza przyszle ofiary ?

Jarosław
Gość
Jarosław

no właśnie ale tylko para była ubezpieczona reszta nie.

mono
Gość
mono

Szefowa sopockiej prokuratury zrobiła to celowo i z rozmysłem. Prokuratura Generalna umorzy postępowanie bo to jest wkalkulowane w ten wyciek.
Robią co mogą, aby Ewa na zawsze została naznaczona i kiedy dorośnie nie podnosiła głowy.
To postawa małej Ewy na pogrzebie dziadka w Krakowie wzbudzała zainteresowanie prasy zagranicznej, szczególnie zdjęcie z Juszczczenką całującym małą dłoń.