Brunon K. nienawidził władzy

45-letni Brunon K. Fot. nk.pl

KRAKÓW. Kim jest niedoszły zamachowiec?

45-letni mieszkaniec Krakowa w ciągu jednego dnia stał się najbardziej znanym człowiekiem w Polsce.

Jest dr. inżynierem, chemikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadził badania z zakresu materiałów wybuchowych. Mieszka w Krakowie razem z żoną, która jest biologiem. Z jego profilu na jednym z portali społecznościowych wynika, że kończył Technikum Chemiczne w Krakowie. Uczelnie, z którymi K. miał kontakt to: Politechniki Krakowska i Warszawska oraz Instytut Chemii Organicznej PAN w Warszawie. Na jego profilu od rana różni ludzie wpisują  głosy… poparcia: „trzymaj się, inni dokończą to co zacząłeś!!!”, „bohater narodowy…brawo wreszcie się ktoś odważył”.

- Zatrzymanego wcześniej nie znałem. Na UR pracuje kilkaset pracowników i nie sposób znać wszystkich. Z okresowych ocen pracowników wynika, że był przeciętnym pracownikiem i wykładowcą. Niczym się nie wyróżniał się – powiedział prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, rektor Uniwersytetu. Według studentów, Brunon K. był „spoko gościem” i „dawał zaliczenia”.

- Kiedyś i na POlityków przyjdzie kolej – pisała na internetowych forach osoba mająca taki sam adres mailowy jak zatrzymany Brunon K. 45-latek nie należał do żadnej partii, ale w dyskusjach na forach wyrażał niechęć do obecnej władzy. Proponował, by „organizować się przeciwko tyranii”.

Wyrażał też niezadowolenie, że nie może „prowadzić już wykładów dla studentów z różnych krakowskich uczelni z materiałów wybuchowych i inżynierii saperskiej”. To właśnie po tych informacjach ABW zaczęła się interesować Brunonem K.

ga, ps

do “Brunon K. nienawidził władzy”

 1. Staszek L+7=L7

  Brunon , jesteś wielki. !!!

 2. Igor

  Gdzieś czytałem wypowiedź jakiegoś przedstawiciela „naszego” pożal się Boże „wymiaru sprawiedliwości”. Facet wspominał m.in. że Brunon na formach internetowych krytykował Bartoszewskiego i „Gazetę Wyborczą”. Ja też nie zgadzam się z poglądami Bartoszewskiego i organu Michnika, czyżbym był z tego powodu potencjalnym terrorystą? jeśli tak, to tylko czekać na wizytę dzielnych chłopców z ABW (niczym dawniej z KBW, UB czy SB) i kipisz o szóstej rano…Jesteśmy najbardziej inwigilowanym społeczeństwem w UE, a tu jeszcze nam mówią, że musimy być bardziej monitorowani! Uczciwi podobno nie maja się czego obawiać, najwyżej wraże służby nie wykorzystają materiałów zebranych na podstawie ich inwigilacji. Dobre! nic tylko rzec : Obywatelu rób dzieci spokojnie, ABW czuwa, a jeśli będziesz je robił zgodnie z instrukcją, to tylko Cię podglądną, bez konsekwencji. Ale jak już skytykujesz takiego Bartoszewskiego, Żakowskiego czy innego Urbana to założą ci teczke „operacyjnego rozpracowania”, staniesz się „figurantem sprawy operacyjnej” (aż się dawne „dobre” czasy komuszej bezpieki przypominają). Moim zdaniem ta cała afera „bombowa” wygląda na niedpopracowaną (nieco zmamraną) prowokację. Zbyt wiele tu się nie klei. Może poza ograniczeniem praw obywatelskich chcą tym przy okazji „przykryć” Smoleńsk, tym bardziej, że rosyjsko – tuskorządowe kłamstwa sypią się niczym domek z kart? Takie jest moje zdanie, ale czy jeszcze mam do niego prawo? Może na to pytanie odpowiedzą panowie prokuratorzy i „operacyjni” z ABW? To jak Panowie, moge miec jeszcze własne zdanie i je wypowiadać, czy zrobicie mi „najazd na chatę” bladym świtem (wcześniej np. podrzucając jakies komprmateriały) ?

 3. ZB

  Propaganda i zastraszenie społeczenstwa?To juz nie dziala. Najgorzej będzie ,jak się okaże,że agenci wspomagali go w tym procederze(pod tzw.przykrywką udzielali pomocy przy gromadzeniu tych materiałów). Jezeli tak było, to czy aby nie przekroczyli uprawnień?Takie zachowania u niektórych osób, może być język agresji,którym posługują się czołowi politycy. Czy pogarda dla spoleczeństwa i używanie takiego języka ,to nie jest szerzenie nienawiści?Przykładem niech bedą określenia min.Sikorskiego „o bitwach i dożynaniu watach”i innych,np język Niesiołowskiego,Tuska, Kaczyńskiego, Palikota ,Millera,Tomczykiewicza,Kopacz i wielu innych Używajac języka nienawiści zarażają właśnie do takich a nie innych zachowań.B.K, jest owocem takich zachowań obecnych politykow!.(jezeli można ich tak nazwać.)Oni właśnie powinni uderzyc się pierwsi, we własne piersi i przeprosić Polaków.A swoją drogą, obecny rząd to kompromitacja na całej długości i szerokosci.

 4. czytelniczka

  Szkoda,że się nie udało.

 5. kenzo

  jego żona to zdrajczyni , ja bym sie natychmiast rozwiódł …

 6. iza

  Teraz będą węszyć co i gdzie powiedział. Dzień i noc będą gadać we wszystkich mediach. Ze zlepku słów wywnioskują, że był nacjonalistą, faszystą i nie wiadomo jaką szują. A nacjonalista to pewnie zamach planował.
  Z frazesami na ustach system złamie chłopu życie. Wyjdzie jako wrak człowieka i skończy jak dr. Dariusz Ratajczak z Opola (bez pracy, mieszkał w samochodzie i dziwna śmierć samobójcza).

 7. anastazja

  Zamknąć wszystkich co nie głosowali na PIS bo im też się obecny Rząd nie podoba. Teraz kolej na Kukiza bo u Wojewódzkiego wygłaszał hasła przeciw Rządowe

 8. Ambroży

  Brunon popełnił błąd źle się ożenił i teraz sprawa się rypła w prosty babski sposób myślenia.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.