Brytyjczycy nie chcą obcokrajowców!

Londyn czeka na obcokrajowców, ale tylko turystów. Fot. Archiwum
Londyn czeka na obcokrajowców, ale tylko turystów. Fot. Archiwum

PODKARPACIE, KRAJ. Szykują się poważne zmiany w Wielkiej Brytanii – zaostrzają prawo imigracyjne.

Brytyjczycy chcą przykręcić obcokrajowcom kurek z pieniędzmi i dostęp do darmowej opieki zdrowotnej. Do parlamentu trafił już projekt uchwały zmieniającej prawo imigracyjne. Uderzy nie tylko w emigrantów spoza Unii Europejskiej, ale także w część Europejczyków. Wszystkich tych, którzy przebywają tam nielegalnie.

Polacy z braku perspektyw na znalezienie pracy masowo wyjeżdżają za granicę. Według danych z 2012 roku, za granicami naszego kraju przebywało ponad 2 130 tys. osób. Z naszego regionu wyjechało ponad 178 tys. Dokąd? Wielka Brytania to wciąż najczęściej wybierany kierunek emigracyjny. Tylko w 2011 roku wyjechało tam ponad 50 tys. mieszkańców Podkarpacia.

Wielką Brytanię zalewają nie tylko Europejczycy, ale i mieszkańcy innych krajów, dla których brytyjskie granice nie stoją otworem, jak dla członków Unii Europejskiej. Rząd, nie mogąc zatrzymać fali emigracji, postanowił zająć się zmianą prawa.

Tylko legalnie
Jak donosi TVN24, Brytyjczycy nie chcą, aby nielegalnie przebywający tam imigranci pracowali “na czarno”, korzystali z darmowej opieki zdrowotnej, wynajmowali “po cichu” mieszkania czy nawet zakładali konta bankowe. Chcą, żeby przestali wykorzystywać opiekuńczy system społeczny. W tym celu rząd zajął się opracowaniem nowego prawa imigracyjnego. Krótko mówiąc, dzięki niemu Wielka Brytania ma zyskać “wartościowych” pracowników, a nie zwykłych “pasożytów”. Chce, aby osoby przebywające na ich terenie, płaciły tam podatki.

Wśród wymienianych propozycji rządu jest też nakładanie kar na właścicieli mieszkań, którzy będą je wynajmować osobom przebywającym nielegalnie na terenie Zjednoczonego Królestwa. Ich obowiązkiem stanie się sprawdzenie ważności wiz.

Powodem nagłych zmian w prawie jest zbliżające się wielkimi krokami otwarcie brytyjskiego rynku pracy dla Rumunów i Bułgarów. Nowe prawo ma obowiązywać już od wiosny 2014 r.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anonim
anonim
7 lat temu

Może Anglicy mają kompleksy,gdy widzą zasuwających Polakow,na dodatek umiejących czytać pisać i mówić nie tylko po polsku ale ipo angielsku?

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

wcześniej byli potęgą kolonialną tj [ unie personalne / podporządkowania/ lenna/ terytoria zależne / aneksje/ kolonie koronne/ protektoraty / terytoria mandatowe / terytoria powiernicze / terytoria dzierżawione / / kondominia / kolonie ] – przypomnę w 1925 roku to ; 478 milionów ludzi czyli 1/4 ludzi na całej kuli w tamtym czasie a pow. 35,8 miliona km 2. i jakoś się kręciło – a potem dekolonizacja i co mamy dzisiaj ; teraz z tych byłych koloni i nie tylko ciągnie ta cała masa do Wielkiej Brytanii jak ćmy do światła – więc nie ma się co dziwić że są uczuleni… Czytaj więcej »

janko
janko
7 lat temu

ale w czym wy problem widzicie? nawet sam wiceminister powiedział dla bbc, że niepokoi ich napływ takich szkodników z czech i slowacji. między wierszami czytaj: cyganów

emigrant
emigrant
7 lat temu

Artykol napisany pokretnie i tendencyjnie. Mieszkamy na emigracji dopiero 28 lat.
Nie mamy problemu jezeli pracujemy i porzadnie sie zachowujemy.
Caly problem jest z holota ktora nie pracuje, wyludza, oszukuje, kradnie napastuje zwyklych mieszkancow i do tego jeszcze zada aby ich utrzymywac.
O to wlasnie chodzi.

olga
olga
7 lat temu

a my nie chcemy smierdzących brytyjczyków w Polsce…przyjeżdzaja jako turyści a tylko rozruby robią

maniak
maniak
7 lat temu

Co za różnica….w tej chwili jeśli coś bardziej poważnego dzieje się ze zdrowiem to przyjeżdzam leczyć się do Polski…w proównaniu polska słuzba zdrowia przewyzsza znacznie angielską