Brytyjskie fatum biało-czerwonych

Jason Crump jest najczęściej wygrywającym GP Wielkiej Brytanii zawodnikiem. Do tej pory w zawodach na Wyspach triumfował już pięć razy. Fot. Marcin Jeżowski

GRAND PRIX WIELKIEJ BRYTANII. Obcokrajowiec PGE Marmy, Jason Crump pięciokrotnie wygrywał rundę GP na Wyspach.

W najbliższa sobotę na Millennium Stadium w Cardiff odbędzie się kolejna odsłona tegorocznej walki o tytuł IMŚ. Dotychczasowych startów na Wyspach dobrze nie wspominają polscy zawodnicy. Z 17 turniejów GP Wielkiej Brytanii, biało-czerwoni nie wygrali ani jednego.

Grand Prix Wielkiej Brytanii rozgrywana jest od 1995 roku. Początkowo areną zmagań by Londyn, później Bradford, Coventry a od 2001 Cardiff. Polscy zawodnicy tylko pięć razy stawali na podium turniejów o wielką nagrodę Wielkiej Brytanii. Najwyższe miejsce (2.) zajął Jarosław Hampel w 2005 roku. Hampel stawał także dwukrotnie na najniższym stopniu podium (2006 i 2010). Również dwukrotnie 3. miejsce w GP Wielkiej Brytanii zajmował Tomasz Gollob (1998 i 2001). Przed rokiem biało-czerwoni spisali się w Cardiff fatalnie. Najlepszy z nich, Janusz Kołodziej był 9. Jeszcze gorzej wypadł Gollob (10. miejsce) i Hampel (12. miejsce)

Crump najlepszy
Najczęściej wygrywającym turnieje GP w Wielkiej Brytanii jest obcokrajowiec PGE Marmy, Jason Crump, który triumfował na Wyspach w 1996 roku (Londyn), 1998 (Coventry) i 2006 i 2008 – 2009 (Cardfiff). Na Millenium Stadium Crump radził sobie bardzo dobrze. W latach 2006-2010 regularnie meldował się na podium zawodów. Dobra passa przerwana została dopiero przed rokiem, kiedy to Australijczyk zgromadził na swoim koncie zaledwie 8 punktów, co wystarczyło do zajęcia tylko 8. miejsca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments