Budowa obwodnicy Łańcuta coraz bliżej

W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział m.in. minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Fot GGDiA
W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział m.in. minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Fot GGDiA

ŁAŃCUT. Wyremontowanych zostanie prawie 6 km drogi – tzw. starej czwórki – omijającej centrum miasta.

Mieszkańcy Łańcuta już niedługo będą mogli cieszyć się z długo oczekiwanej inwestycji. 18 maja podpisano umowę na rozbudowę odcinka DK94 Łańcut-Głuchów, będącego tzw. obwodnicą miasta Łańcuta. Wykonawcą prac jest firma Budimex S.A., która zrealizuje tą inwestycję za kwotę brutto 115,8 mln zł w terminie 34 miesięcy.

Rozbudowa drogi krajowej nr 94, tzw. obwodnicy miasta Łańcuta, realizowana będzie w systemie „optymalizuj-projektuj-buduj”. W ramach zadania przewiduje się pozostawienie drogi krajowej jako jednojezdniowej, dwupasowej (po jednym pasie w każdym kierunku), z pasem dzielącym, na długości 5,82 km. Roboty będą polegały na wymianie konstrukcji drogowej, a tam gdzie będzie to konieczne, na poszerzeniu korpusu drogowego. Prace będą prowadzone przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK94.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmniej chronionych, czyli pieszych i rowerzystów, zakłada się budowę obustronnych chodników lub ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych. Zakres prac obejmuje także przebudowę skrzyżowań jednopoziomowych (6 rond jednopasowych i 1 skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną) na przecięciu DW 877, DW 881, ul. Graniczną (łącznik do autostrady A4), skrzyżowanie DK94 z ul. Piłsudskiego, ul. Kościuszki i DP 1520 R. Wykonawca wybuduje także most drogowy na rzece Sawa o dł. 33m, drogi dojazdowe oraz przebuduje i wybuduje urządzenia infrastruktury technicznej.

wk

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JavkZenon~~ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Javk
Gość
Javk

To byl tez obecny i u nich lechu walesa?

Zenon
Gość
Zenon

Nazywamy to: „value engineering” – inżynierią opartą na wartości dodanej. Jeśli inwestor ma wystarczająco odwagi i zaufania, poprawa wyniku nie jest niczym niezwykłym.
Oznacza to, że jeśli realizacja kontraktu miała przynieść firmie pół miliona, a ze względu na oszczędności czy optymalizację w trakcie budowy przyniosła milion, to 100 tys. zł – 20 proc. z tego dodatkowego pół miliona – wypłacamy autorom sukcesu.

Zenon
Gość
~~
Gość
~~

jednopasmowa „obwodnica” – boki zrywać!