Budowa Res-Vity już nie jest zagrożona

Res-Vita zostanie wybudowana – tak jak pierwotnie zakładano – przez przedsiębiorcę Tadeusza Dykiela oraz CWKS Resovię. Fot. UCEES

RZESZÓW. Klub CWKS Resovia i przedsiębiorca Tadeusz Dykiel zdobyli pieniądze na ostatnią działkę potrzebną do budowy Res-Vity. Jednak ciągle utrzymują, że wycena jest błędna.

Budowa długo wyczekiwanego centrum handlowo-usługowe Res-Vita niedługo ruszy pełną parą. Wszystko dlatego, że inwestorom, czyli CWKS Resovii oraz przedsiębiorcy Tadeuszowi Dykielowi (45 l.), w końcu udało się pozyskać ostatnie brakujące tereny u zbiegu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego. Działania prezydenta miasta Tadeusza Ferenca (73 l.) miały skutecznie opóźniać inwestycje.

Super Nowości jako jedyne dotarły do informacji, że umowa między miastem a inwestorami została podpisana w środę (6.03). Tego samego dnia, zaledwie kilka godzin później, potwierdził to Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii.

Powszechnie wiadomo, że umowa miała zostać podpisana już kilka miesięcy temu. Inwestor, Tadeusz Dykiel, był w posiadaniu znacznej części terenów (3,5 ha) potrzebnych do wybudowania centrum handlowo-usługowego, które zostały wykupione od prywatnych właścicieli. Pozostałe, brakujące 1,5 ha ziemi należało do miasta.

Nagle pojawił się Podkulski
Rzeszowscy radni zgodzili się, aby działa została przekazana klubowi sportowemu w formie wieczystego użytkowania. Dzięki temu nie było potrzeby ogłaszania przetargu, a CWKS Resovia miała stać się udziałowcem w spółce. Wydawałoby się, że wszystko idzie zgodnie z planem, a finalizacja umowy jest tylko kwestią czasu.

Problemy pojawiły się pod koniec stycznia, kiedy okazało się, że terenami przy stadionie Resovii zainteresowany jest inny rzeszowski biznesmen, Ryszard Podkulski. – Nagle pojawia się Podkulski, który chce inwestować na tych terenach – mówi nasz informator. – Chciał zająć miejsce dotychczasowego inwestora, rozbudować stadion i oczywiście wybudować część komercyjną. Prezydentowi bardzo się to spodobało – dodaje.

Kolosalna (wy)cena
Przysłowiowe schody zaczęły się jednak, gdy miasto powołało rzeczoznawcę, który, zdaniem pierwotnych inwestorów, dokonał błędnej, bo zawyżonej wyceny. Z naszych informacji wynika, że cenę jednego ara określił na poziomie aż 400 tys. zł, pomimo, że cena pobliskich terenów jest znacznie niższa.

CWKS Resovia oraz Tadeusz Dykiel stanęli przed dużym problemem: skąd wziąć pieniądze na 1,5-hektarową działkę, skoro pierwsza rata opiewa na kwotę, bagatela, 2 mln 430 tys. zł? Zdaniem naszego informatora, prezydent miał na celu zbycie inwestorów i tym samym działanie na korzyść drugiego przedsiębiorcy.

Czas nieubłaganie uciekał, a klub i Tadeusz Dykiel robili wszystko, by zdobyć potrzebne pieniądze. – Udało się to dosłownie w ostatniej chwili. Wpłaciliśmy pierwszą z trzydziestu rocznych rat – mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii. – To nie zmienia jednak faktu, że złożyliśmy wniosek o powołanie nowego rzeczoznawcy, który wyeliminuje błędy w wycenie działki. Liczymy na to, że miasto pozytywnie ustosunkuje się do niego – dodaje.

Gdyby inwestorzy spóźnili się choć jeden dzień, mogłoby nie dojść do finalizacji umowy. Tak się jednak nie stało i CWKS Resovia stała się 25-proc. udziałowcem w spółce Res-Vita, a pozostałe 75 proc. należy do Tadeusza Dykiela.

Ewelina Nawrot

do “Budowa Res-Vity już nie jest zagrożona”

 1. marcin

  podkulski daj sobie juz spokuj,zajnwestuj w asfalt koło swojej perełki ”galeria rzeszów”

 2. Wackos

  A skąd Resovia miała 2,5 mln? Nie maja kasy dla grajków a tu nagle znajduje się 2,5 mln. Dziwna ta cała transakcja.

 3. blokers

  ku**a znowu podkulski.Czy prokuratura icba nieznają adresu Rynek1

 4. tomek

  to już robi się śmieszne. Podkulski Poddkulski cały czas Podkulski. nie wpuszczą innych inwestorów tylko podkulski kur….. Weźcie się za bezrobocie na podkarpaciu!!!!!

 5. pniok

  A mnie zastanawia jedno: „CWKS Resovia oraz Tadeusz Dykiel stanęli przed dużym problemem: skąd wziąć pieniądze na 1,5-hektarową działkę, skoro pierwsza rata opiewa na kwotę, bagatela, 2 mln 430 tys. zł? ” . To za co ten inwestor chce wybudować obiekt? Przecież taka inwestycja będzie kosztować na pewno kilkadziesiąt milionów złotych, a tutaj nie ma 2,5 mln zł?

  • Igor

   Zrobią to samo co robi inwestor z Jasła wejdą aportem (odpowiednio wycenionym przez znajomych) do spółki np komandytowej jako spółka z o.o. i dostaną od banków kredyt hipoteczny pod zatwierdzoną inwestycje.Banki mają problemy z kredytami po zatwierdzeniu rekomendacji typu T kredyty hipoteczne dla klientów indywidualnych gwałtownie spadły wiec banki lekką reką udzielają kredyty inwestorom.

  • Kaja

   Utopił w spqr

 6. andrzej

  Przecież 75 letni dziadziu ma tylko jednego kolesia inwesyora rycha

 7. Alek

  To nie jest takie pewne, gdy miasto pomoże to można wszystkie inwestycje wroga zablokowac.Tylko nie wiadomo, kto jest wrogiem a kto przyjacielem miasta.Czy miasto nie działa na szkode mieszkanców miasta warto aby takim wnioskiem zajeła sie lokalna prokuratura.

 8. mamnick

  Panie POdkulski.POstawiłeś,Pan swoje blaszaki…WYSTARCZY!!!!!!

 9. Łukasz

  Podobno Ferenc odesłał pieniądze Bentkowskiemu, bo Podkulski okazał się nagle właścicielem pół morgi z tych trzech miejskich mórg. Skoro Podkulski chce tam budować, to dopóki Ferenc będzie prezydentem, dopóty nikt inny nic tam nie zbuduje. Tylko Podkulski. Założymy się?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.