Budownictwo społeczne ratunkiem na kryzys

W oddanym wczoraj lokatorom bloku przy ul. Kopernika znajdują się 42 mieszkania 2 i 3-pokojowe. Średni czynsz wynosi 490 zł. Obecnie TTBS szykuje się do rozpoczęcia budowy nowego bloku, planuje także budowę osiedla domków jednorodzinnych na osiedlu Ocice. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Można zamieszkać w nowym budownictwie nie tonąc w kredytach!

7 mln zł wydano jedynie na budowę 42 mieszkań o metrażach od 49 do 69 metrów kwadratowych w nowo oddanym bloku TTBS w Tarnobrzegu. Średni koszt budowy jednego lokalu wyniósł 166 tys. zł!

Tanie budowanie to nie mit, niestety deweloperzy, którzy oferują swoje lokale chcą na każdy zarobić nie mniej niż 100 procent. W Tarnobrzegu TTBS po raz kolejny udowadnia, że młode małżeństwa nie muszą na lata tonąć w długach, by mogły zamieszkać w nowym budownictwie.

Klucze do mieszkań w nowo oddanym bloku otrzymały osoby, które ponad 2 lata temu zostały wylosowane w publicznym głosowaniu zorganizowanym przez władze Tarnobrzega. Chętnych do zamieszkania w ośmiopiętrowcu było tak duże, że nie dało się w inny, sprawiedliwy sposób wybrać przyszłych najemców.

- Po wylosowaniu zostaliśmy zobowiązaniu do wpłacenia kaucji – mówi jeden z lokatorów. W przypadku mieszkania 69-metrowego było to 35 tysięcy złotych. Teraz co miesiąc będziemy płacić czynsz zawierający ratę kredytu i będzie to niecałe 700 zł. To najlepsze oferta, bo innych nowych mieszkań nie ma, a gdybyśmy chcieli kupić tej wielkości mieszkanie na rynku wtórnym musielibyśmy zapłacić powyżej 200 tysięcy i zaciągnąć na nie kredyt. A to byłoby dla nas ogromnym obciążeniem na minimum 20 lat.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.