Budują galerię pod gazem?

Pracownicy z budowy w miejscu dawnego hotelu “Rzeszów” zaopatrują się w piwo w pobliskim sklepie przy ul. Reymonta. Niektórzy nie boją się paradować w firmowych kamizelkach

RZESZÓW. Nasz Czytelnik wyśledził, że robotnicy z wielkiej budowy w centrum miasta piją piwko w godzinach pracy

– Robotnicy z budowy po byłym hotelu „Rzeszów” pracują pod wpływem alkoholu – donosi nasz Czytelnik. Na dowód tego twierdzenia mieszkaniec zrobił filmik i zdjęcia obrazujące, jak pracownicy budowy w firmowych kamizelkach zaopatrują się w piwo w pobliskim sklepie i przesłał do naszej redakcji. – Badamy tę sprawę – zapewniają przedstawiciele wykonawcy.

Według naszego Czytelnika robotnicy zaopatrują się w sklepie przy ul. Reymonta.

– Jest pewne, że pracują tym samym pod wpływem alkoholu, natomiast właściciel sklepu przyczynia się do uprawiania tego procederu ponieważ piją na jego posesji – relacjonuje zaniepokojony mieszkaniec.

– Ostatnio, zawsze gdy jest słoneczny dzień to codziennie widzę taką sytuację. Można ich złapać na gorącym uczynku, na przykład w miejscu które podaję lub być może przydałaby się kontrola na budowie. Czują się tam zupełnie bezkarni i bezczelnie nawet nie próbują tego ukryć. Żeby było zabawniej to są i tacy, którzy mają na sobie nawet firmowe kamizelki “Resbex”. Właściciel sklepu również bezczelny typ i zupełnie pozbawiony etyki zawodowej wyszedł na ulice i próbował mi wyrwać aparat. Myślał też, że mnie zastraszy.
Obejrzeliśmy filmik i zdjęcia dostarczone przez naszego Czytelnika. Rzeczywiście, widać na nich m.in. pracownika w kamizelce firmy budującej galerię w miejscu byłego hotelu “Rzeszów” z butelką piwa. Widać nawet etykietę z marką trunku.
Budowa będzie sprawdzona
Co na to kierownictwo firmy, która buduje wielki obiekt w samym centrum Rzeszowa?
– Taki sygnał dotarł także do nas – przyznaje Zbigniew Serwański, prezes zarządu Resbeksu. – Poleciliśmy wyjaśnić sprawę kierownictwu budowy.
Praca na budowie pod wpływem alkoholu to pierwszy krok do tragedii. – Kontrolujemy wszystkie budowy, także tę w miejscu hotelu “Rzeszów” pod kątem bezpieczeństwa – dowiedzieliśmy się w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie. – Alkohol pośrednio ma oczywiście wpływ na to bezpieczeństwo. Nasi inspektorzy przyjrzą się tej sprawie.

 

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
9 lat temu

Art. 70. § 1. Kto, będąc niezdolny do czynności, której nieumiejętne wykonanie może wywołać niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, taką czynność przedsiębierze albo kto porucza ją osobie do jej wykonania niezdolnej lub wbrew obowiązkowi nadzoru dopuszcza do wykonania takiej czynności przez osobę niezdolną,podlega karze aresztu albo grzywny. § 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe. § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2, można orzec podanie orzeczenia… Czytaj więcej »

Można Można
Można Można
9 lat temu

Fakt faktem…. ale co tu winny sklepikarz?? Winny to jest Resbex to on odpowiada za pracowników i budowę.

bob
bob
9 lat temu

Jeśliw barach sejmowych można pić legalnie przed zebraniami i głosowaniami, TO O CO WAM CHODZI.

sara
sara
9 lat temu

o jakiś stray ORMO-wiec sie odezwał

czesław
czesław
9 lat temu

Wzorowy czytelnik prowadzi zapewne konkurencyjny sklep i nie kupują u niego.

Sz.W.
Sz.W.
9 lat temu

Przecież to dorośli ludzie. Wiedzą co robią. Robią to na własną odpowiedzialność. Sprzedawca ma zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim. Jeśli przychodzą do sklepu osoby pełnoletnie i trzeźwe to dlaczego miałby odmawiac sprzedaży piwa? Tylko dlatego, że osoby chcące zakupić alkohol mają na sobie odlaskowe kamizeki ? Obowiązkiem sprzedawcy nie jest pilnowanie klientów, którzy zakupili alkohol. Pracownicy na budowie muszą być trzeźwi, z tym się w pełni zgadzam. Ale od pilnowania/kontrolowania pracowników powinna zająć się jakaś osoba z budowy a nie sprzedawca. Zaniepokojony czytelniku – sprzedawca nie przyczynia się do rozpijania robotników budowlanych! Jeśli robotnicy piją alkohol w pracy nie bacząc na… Czytaj więcej »

olaf
olaf
9 lat temu
Reply to  Sz.W.

A jak ci się piętro zwali na głowe w tej galerii ponieważ panowie „pod wpływem” kiepsko sie przyłożyli do roboty to też takie głupoty będziesz wypisywał? Myśl troche człowieku czy aby tylko na swoją odpowiedzialność popijają piwko na budowie

Sz.W.
Sz.W.
9 lat temu
Reply to  olaf

„Pracownicy na budowie muszą być trzeźwi, z tym się w pełni zgadzam. Ale od pilnowania/kontrolowania pracowników powinna zająć się jakaś osoba z budowy a nie sprzedawca.”

Proszę czytać uważnie. Chyba jasno się wyraziłem na temat spożywania alkoholu w pracy.

Marek
Marek
9 lat temu

nie ma jak upierdliwy mieszkaniec

jozek
jozek
9 lat temu

a co go to opchodzi niech pilnuje swoich dzieci i niech popatrzy sie sam co robil wczesniej wpuscic wies do miasta a dalej sloma wyataje burakom