Budują najdłuższą plażę

Koszt budowy wydłużonej plaży wyniesie w tym roku blisko 203 tysiące złotych. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Na tarnobrzeskiej plaży pojawi się tego lata kolejne blisko 4 tysiące metrów sześciennych piasku.

Jezioro Tarnobrzeskie to drugi pod względem wielkości zbiornik wodny na Podkarpaciu. Biorąc jednak pod uwagę długość plaży, już wkrótce nie będzie miał sobie równego.

Tarnobrzeski magistrat kilka dni temu rozstrzygnął przetarg na dostarczenie nad Jezioro Tarnobrzeskie 3800 metrów sześciennych piasku. Dzięki surowcowi plaża nad zbiornikiem wydłuży się o kolejne dziesiątki metrów i stanie się najdłuższą zagospodarowaną plażą w naszym województwie.

Piasek, który został zamówiony to piasek rzeczny, będzie także posiadał aktualne badania w zakresie mikrobiologii wykonane przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Wyniki przeprowadzonych badań trafią do magistratu najpóźniej w dniu dostawy.

Rzeszowska firma, która jako jedna z dwóch przystąpiła do przetargu i zaoferowała cenę 202 805 zł brutto dostarczy piasek na plażę we wskazanym terminie i w wyznaczone miejsce, na pewno przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu turystycznego.

Przypomnijmy, pojemność Jeziora Tarnobrzeskiego wynosi 112 mln m. sześć wody. Zbiornik leży 146 m. n.p.m., a jego powierzchnia liczy 500 ha. Długość zbiornika wynosi 3 tysiące metrów, a szerokość 2 km. Sama długość linii brzegowej to 10 tysięcy metrów. Głębokość maksymalna zbiornika to nie mniej niż 42 metry. Zbiornik ten jest drugim pod względem wielkości zbiornikiem wodnym na Podkarpaciu i czwartym co do głębokości jeziorem w Polsce.

Rok temu, zbudowaną tymczasowo plażę wydłużono trzykrotnie i dowieziono około 3 tysięcy metrów sześć piasku. W tym roku plaża zostanie wydłużona wzdłuż linii ciągnącej się obok Wisłostrady.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments