Budują taras z widokiem na Wisłę

Zakończenie projektu przewidziano do 30 września br. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Nowa atrakcja turystyczna Tarnobrzega. Przez lunetę można będzie popatrzeć na Wisłę.

W Tarnobrzegu nad Wisłą, na wysokości restauracji „Fregata”, miasto buduje taras widokowy, z którego będzie można obserwować Wisłę. Inwestycja to część projektu pod nazwą „Utworzenie Regionalnego Centrum Promocji obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu”.

Zakres projektu przewiduje przeprowadzenie prac budowlanych na parterze budynku zamku w celu stworzenia centrum oraz wykonanie infrastruktury w terenie służącej promocji obszaru Natura 2000.

Zakres projektu przewiduje przeprowadzenie prac budowlanych na parterze budynku zamku dzikowskiego. W jego ramach zostaną przygotowane: sale wystawiennicze oraz sala konferencyjno-mulitimedialna. Przygotowana będzie także biblioteka wraz z czytelnią, która wykorzystywana będzie na organizowanie wystaw poświęconych Tarnobrzeskiej Dolinie Wisły, gromadzenie publikacji promocyjnych i informacyjnych, prezentowanie filmów czy organizowanie spotkań, konferencji i odczytów.

Jednocześnie wykonywane są prace w terenie i przygotowywana jest pozostała infrastruktura służąca promocji obszaru Natura 2000.

– W ramach projektu powstanie główny punkt widokowy wraz ze stanowiskiem obserwacyjnym. Wyposażony będzie w: lornetki, altanę, tablice informacyjno-promocyjne, a usytuowany na skarpie wiślanej, z której roztacza się widok na obszar Tarnobrzeskiej Doliny Wisły – wyjaśnia Norbert Mastalerz (41 l.) prezydent Tarnobrzega.

Pozostałe trzy punkty informacyjno-promocyjne składające się z tablic, siedziska i stojaków na rowery, powstaną w trzech miejscach wzdłuż wału i jednocześnie w bezpośredniej bliskości obszaru Natura 2000, tj. międzywala rzeki Wisły. Wartość całego projektu to ponad 987 tys. zł. Dofinansowanie zewnętrzne wyniesie 85 proc. tej kwoty.

Małgorzata Rokoszewska

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.