Budują taras z widokiem na Wisłę

Zakończenie projektu przewidziano do 30 września br. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Nowa atrakcja turystyczna Tarnobrzega. Przez lunetę można będzie popatrzeć na Wisłę.

W Tarnobrzegu nad Wisłą, na wysokości restauracji „Fregata”, miasto buduje taras widokowy, z którego będzie można obserwować Wisłę. Inwestycja to część projektu pod nazwą „Utworzenie Regionalnego Centrum Promocji obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu”.

Zakres projektu przewiduje przeprowadzenie prac budowlanych na parterze budynku zamku w celu stworzenia centrum oraz wykonanie infrastruktury w terenie służącej promocji obszaru Natura 2000.

Zakres projektu przewiduje przeprowadzenie prac budowlanych na parterze budynku zamku dzikowskiego. W jego ramach zostaną przygotowane: sale wystawiennicze oraz sala konferencyjno-mulitimedialna. Przygotowana będzie także biblioteka wraz z czytelnią, która wykorzystywana będzie na organizowanie wystaw poświęconych Tarnobrzeskiej Dolinie Wisły, gromadzenie publikacji promocyjnych i informacyjnych, prezentowanie filmów czy organizowanie spotkań, konferencji i odczytów.

Jednocześnie wykonywane są prace w terenie i przygotowywana jest pozostała infrastruktura służąca promocji obszaru Natura 2000.

– W ramach projektu powstanie główny punkt widokowy wraz ze stanowiskiem obserwacyjnym. Wyposażony będzie w: lornetki, altanę, tablice informacyjno-promocyjne, a usytuowany na skarpie wiślanej, z której roztacza się widok na obszar Tarnobrzeskiej Doliny Wisły – wyjaśnia Norbert Mastalerz (41 l.) prezydent Tarnobrzega.

Pozostałe trzy punkty informacyjno-promocyjne składające się z tablic, siedziska i stojaków na rowery, powstaną w trzech miejscach wzdłuż wału i jednocześnie w bezpośredniej bliskości obszaru Natura 2000, tj. międzywala rzeki Wisły. Wartość całego projektu to ponad 987 tys. zł. Dofinansowanie zewnętrzne wyniesie 85 proc. tej kwoty.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o