Budynek III Liceum Ogólnokształcącego do przebudowy

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW.
Przed świętami informowaliśmy czytelników „Super Nowości” o tym, że w budżecie miasta zapisane zostały dodatkowe pieniądze na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Mowa o obiekcie, w którym uczą się obecnie m.in. uczniowie 6 Liceum Ogólnokształcącego. Teraz miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu i oszacowanie kosztów przebudowy budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szopena. Modernizacja ma polegać m.in.: na remoncie elewacji, wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, wymianie podłóg, remoncie schodów i klatek schodowych, a także poszerzeniu przejścia w ścianach nośnych między skrzydłami budynku na I piętrze. Wykonawca będzie miał za zadanie przebudować również wejście do budynku szkoły oraz zająć się instalacjami elektrycznymi, kanalizacyjnymi i wodociągowymi. Oblicze ma zmienić kuchnia szkoły oraz kilka klas lekcyjnych. Ponadto zaaranżowany zostanie teren przed obiektem, w tym odrestaurowane zostaną ciągi piesze i powstanie nowe ogrodzenie.
Co ważne, jako że budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków, wykonawca prac będzie musiał konsultować cały zakres robót z konserwatorem zabytków. Dokumentacja ma na celu poprawienie stanu technicznego obiektu i funkcji pomieszczeń oraz dostosowanie pomieszczeń szkoły do obowiązujących przepisów. Projekt zadania będzie gotowy za trzy miesiące. Kolejny etap inwestycji to już realizacja prac budowlanych.
Kl

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
6 dni temu

Elewacja jest zrobiona na połowie budynku.Na byłym gimnazjum cała się sypie nawet jet ogrodzona taśmą bo może na głowę spaść

Józek
Józek
7 dni temu

Elewacja III LO jest OK . Dużo duzo gorsza, wręćz brzydka jest przy Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie -Hetmańska 120 .

hijena (prawdziwy)
hijena (prawdziwy)
7 dni temu

Przecież elewacja była nie tak dawno odświeżana.

ROMAN
ROMAN
7 dni temu

To klasyka w mieście imitacji robi się to samo w koło .
Przykład z dachem na stadionie miejskim co naprawią to cieknie i zabawa trwa zmieniają się ekipy a forsa przepływa z konta na konto – i o to chodzi w tym cyrku. ; O!