Buldożery na stadionie?

Tak po przebudowie ma wyglądać stadion Stali Mielec

MIELEC. Prezydent zaklina się: – To są fakty, a nie żadna propaganda wyborcza.

Przebudowa legendarnego stadionu Stali Mielec jest już w pełni przygotowana dokumentacyjnie. Pozostaje uchwalenie przez radnych specyfikacji przetargowej, która określi harmonogram realizacji inwestycji, na którą od lat czekają rzesze kibiców piłki nożnej w Mielcu. – Jest duża szansa na rozpoczęcie prac w przyszłym roku. I nie jest to żadna propaganda przedwyborcza – zaklina się prezydent Janusz Chodorowski.

Według projektu, stadion Stali czeka: likwidacja górnych trybun, remont i zadaszenie dolnych, budowa 6-torowej bieżni oraz zainstalowanie podgrzewanej płyty boiska.

Przyszedł na to czas

Termin realizacji inwestycji to lata 2011-12. A jej koszt to – bagatela – ok. 42 mln zł. W zasadzie wszystko jest już gotowe, aby buldożery wjechały na plac budowy. Brakuje tylko jeden szczegół – specyfikacja przetargowa, który określi harmonogram prac.

A zdecydować o tym będzie Rada Miasta. – Dokument ten będzie musiał zawierać filozofię inwestycji – tłumaczy prezydent. – Bo na pewno nie będziemy modernizować płyty boiska, a potem wchodzić z remontem trybun. Tylko odwrotnie. Trzeba to skoordynować.

– Jesteśmy już na takim etapie, który pozwala na rozpoczęcie tej inwestycji – dodaje. – Przejmując przed laty stadion pod zarząd skazani byliśmy na jego modernizację. Tylko pytanie, czy przyszedł na to czas. Moim zdaniem, tak. Mamy gotową dokumentację i jest naprawdę duża szansa na rozpoczęcie prac w przyszłym roku. Nie wyobrażam sobie, że będziemy wracać ciągle do początku sprawy i mówić, że stadion jest nie taki, jak trzeba.

Komentarze

Prezydent Janusz Chodorowski
– Inwestycja, na którą od lat czekają rzesze kibiców piłki nożnej w Mielcu, jest już w pełni przygotowana do realizacji

Marek Paprocki, kandydat komitetu „Razem dla Ziemi Mieleckiej” na prezydenta Mielca:
– Wszyscy mówią o przebudowie i modernizacji starego stadionu. A ja uważam, że należy wybudować całkiem nowy od podstaw

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments