Burmistrz dał mieszkańcom 100 tys. zł

- Będziemy oceniać, czy zgłoszone projekty mają szansę realizacji, czy posiadamy grunty, czy zmieszczą się w zaproponowanej kwocie - mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. Fot. Wit Hadło
– Będziemy oceniać, czy zgłoszone projekty mają szansę realizacji, czy posiadamy grunty, czy zmieszczą się w zaproponowanej kwocie – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. Fot. Wit Hadło

GŁOGÓW MŁP. Nowe place zabaw, skwery, a może więcej ławek? Na co głogowianie wydadzą pieniądze?

Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj podjął decyzję o utworzeniu na 2014 rok budżetu obywatelskiego. Dzięki temu mieszkańcy Głogowa Młp. sami zdecydują o tym, na co wydać 100 tys. zł. Swoje pomysły mogą zgłaszać jeszcze tylko przez kilka dni.

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego do 28 października (poniedziałek) do godziny 15.30 mogą zgłaszać mieszkańcy, którzy ukończyli 18 lat. W tym celu wystarczy wypełnić wniosek zgłoszeniowy (do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego) i wysłać pocztą lub złożyć w sekretariacie urzędu.

Należy pamiętać, że propozycja zadania inwestycyjnego nie może przekroczyć 30 tys. zł. – Chcemy dać szansę mieszkańcom decydowania o drobnych sprawach w mieście. Nie chodzi o to, aby pieniądze przeznaczyć na jedną inwestycję, ale na jak największą ich liczbę – mówi burmistrz Paweł Baj. – Mogą je wydać na nasadzenia, dodatkowe ławki – wylicza.

Kto i kiedy wybierze najlepsze pomysły? Cała skomplikowana procedura została podzielona na cztery etapy. Pierwszy, to zebranie pomysłów mieszkańców w postaci wniosków. Drugi, utworzenie listy maksymalnie 10 zadań, które do 30 października wyłoni zespół ds. Głogowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 31 października ankieta z zakwalifikowanymi zadaniami zostania przedstawiona mieszkańcom na stronie internetowej www.glogow-mlp.pl oraz na tablicy ogłoszeniowej Urzędu Miejskiego.

W trzecim etapie Rady Osiedli Centrum i Niwa do 5 listopada dokonają wyboru zadań do realizacji. Ostatni to zgłoszenie zadań (do 6 listopada).

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orest
orest
7 lat temu

Rozdać mieszkańcom! Na mamrota starczy!