Burmistrz Dębicy stanął przed sądem

- Do zarzutów podchodzę z otwartą przyłbicą – powiedział po pierwszej rozprawie Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Burmistrz Wolicki odpowiada przed sądem za realizację programu polegającego na rozdawaniu wyprawek dla niemowlaków.

Odbyła się już pierwsza rozprawa w sprawie przeciw Pawłowi Wolickiemu, burmistrzowi Dębicy. Jest on oskarżony m. in. o nieprawidłowości przy realizowanym przez ratusz programie rozdawania wyprawek dla noworodków. Burmistrz odpowiada oskarżeniami o fałszywe zeznania.

Burmistrz stawił się na pierwszej rozprawie i przed rzeszowskim sądem i składał wyjaśnienia w sprawie. Jest oskarżony m. in. o nieprawidłowości przy realizacji programu “Mama, tata i ja”. W ramach przedsięwzięcia miasto rozdawało wyprawki dla noworodków, w skład których wchodził także wózek. Drugi zarzut dotyczy budowy pomnika św. Jadwigi. Problem ma polegać na tym, że pomnik postawiono za pieniądze przeznaczone na inny cel. Trzeci z kolei zarzut dotyczy placu zabaw, który urząd miasta zbudował na terenach należących do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych.

Oprócz wyjaśnień burmistrz na pierwszej rozprawie zwrócił uwagę na kłamstwa zawarte w akcie oskarżenia. – Zwróciłem uwagę sądu na fałszywe zeznania m. in. radnych miejskich zawarte w akcie oskarżenia – mówi Paweł Wolicki. – Mam nadzieję, że sąd i prokuratura przyjrzą się tym zeznaniom.

To dopiero jednak początek sądowej epopei. Do końca roku mają być przesłuchiwani świadkowie w tej sprawie. Kolejne rozprawy zaplanowano na październik i listopad, podczas nich zostaną przesłuchani świadkowie oskarżenia. Burmistrz nie przedstawił jeszcze listy swoich świadków. Przed sądem wyjaśnienia składał sam.

Dodać trzeba, że cześć zarzutów pierwotnie stawianych Wolickiemu upadła na etapie przygotowania aktu oskarżenia w rzeszowskiej prokuraturze. W tej chwili postały 3 zarzuty, które zostaną rozpatrzone przez sąd.

Artur Getler

do “Burmistrz Dębicy stanął przed sądem”

 1. ROMAN

  dziwne- no jaki to jest problem z tymi wyprawkami – nie rozumiem;
  - matka jest/ ojciec jest/ bobas jest- kwity sprawdzone – no to sru ; wyprawka- proste jak prawo cepa nie ?

 2. K.Bimbała

  Czekam na to tylko kiedy przejrzy na oczy burmistrz ze swoimi zastępcami iż blisko rok nie działają światła sygnalizacyjne na ul Kościuszki ?. Czy trzeba nadal czekać jak dojdzie do groźnych kraks , bo bardzo często nie można wyjechać z dróg podporządkowanych ??. Co do tych wyprawek , to sprawa nie warta nawet rubryki w gazecie – lepiej niech zrobią Tuskowi TS za nierząd w Polsce od 5-ciu lat?.

 3. ojciec Pijus

  Podobno zgoda buduje, niezgoda rujnuje…….
  W Dębicy się zgody nie doczekamy,mamona rządzi, stołkami wykupuje się przychylność, taki nowoczesny folwark.
  Politycznego kolegę mianuje się, a to dyrektorem ds. nowych technologii / w kotłowni opalanej węglem/, a to trzecim burmistrzem, a to dyrektorem spółki komunalnej….
  A potem ogłasza się mieszkańcom, że w tym sezonie grzewczym ciepło drożeje o 12,7 procenta ze względu na podwyżki cen węgla, a np. w Radomiu o niecałe 7 procent….
  No, ale zasady demokracji obowiązują, większość wybrała, z tym, że większość widząc nieskuteczność demokracji lokalnej – nie wypowiada się.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.