Burmistrz i sekretarz wyprowadzeni w kajdankach z urzędu?

Kazimierz Kiełb, burmistrz Sędziszowa Młp., nie został aresztowany za korupcję, a nie przychodzi do urzędu, bo ma zwolnienie lekarskie do 18 lutego. Komu zależy na szkalowaniu jego dobrego imienia? Fot. Wit Hadło

SĘDZISZÓW MŁP. Czy w Sędziszowie Młp. rozpoczęła się już brudna kampania wyborcza?

Od dwóch tygodni w Sędziszowie Młp. aż huczy od plotek. – Wszyscy u nas mówią, że wyprowadzali burmistrza z urzędu w kajdankach. Podobno był skorumpowany – mówi nam jeden z mieszkańców Sędziszowa Młp. Co więcej – burmistrza Kazimierza Kiełba rzeczywiście nie ma w urzędzie. Czy coś jest na rzeczy? – Do 19 lutego mam zwolnienie lekarskie – mówi Kazimierz Kiełb, burmistrz Sędziszowa Młp. – Nie wiem skąd te plotki, że wyprowadzono mnie w kajdankach z urzędu. Takie zdarzenie nie miało miejsca. – dodaje.

W rozmowie z Super Nowościami Jan Maroń, sekretarz gminy, przyznał, że na spotkaniu ze strażakami dowiedział się, że… jego też wyprowadzano z urzędu w kajdankach.

Dzwonimy do Jacka Dobrzyńskiego, rzecznika CBA, z pytaniem o zatrzymanie burmistrza. – To tylko plotki, my tego pana nie zatrzymywaliśmy – mówi. Kontaktujemy się z komisarzem Pawłem Międlarem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. – Od pewnego czasu docierają do nas takie informacje, ale wiemy, że zarówno nasi funkcjonariusze, jak i inne służby nie zatrzymywały burmistrza – wyjaśnia.

Jan Maroń, sekretarz gminy w Sędziszowie Młp., od razu przyznaje, że zatrzymanie burmistrza to jakieś nieporozumienie. – Burmistrz miał problemy z nogą i jeszcze w listopadzie ubiegłego roku miał ustalony termin operacji na koniec stycznia 2013 roku. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim – mówi.

Sekretarz przyznaje, że niedawno dowiedział się o tym, że jego też zatrzymały służby. – Na spotkaniu ze strażakami mówiłem nawet, żeby mnie uszczypnęli, bo nie wierzyłem w to, co słyszę – dodaje.

Zarządza gminą z domu
Burmistrz nie przebywa w żadnym areszcie i bez żadnych problemów odebrał od nas telefon. Potwierdził, że jest na zwolnieniu lekarskim i oświadczył, że po operacji nie będzie wchodził o lasce na pierwsze piętro w urzędzie. – Zarządzam gminą z domu, bo głowę mam sprawną. Jeszcze 31 grudnia ubiegłego roku ustaliłem z lekarzem, że w lutym nie będę pracował. Dlatego wcześniej przygotowaliśmy i uchwaliliśmy budżet gminy – dodaje.

Skąd w takim razie plotki, o których słyszała już chyba każda osoba w Sędziszowie Młp. i okolicach? – Szczerze to nie wiem, co ma na celu rozsiewanie takich plotek. Może chodzi o kampanię wyborczą, ale do wyborów sąprzecież jeszcze dwa lata – zastanawia się Jan Maroń.

Grzegorz Anton, and

15
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
winiutkaRUDYWawrzekmaksclouds Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RUDY
Gość
RUDY

SUPER NOWOŚCI- NAJLEPSZA I NIE SKORUMPOWANA GAZETA:)

Wawrzek
Gość
Wawrzek

Chyba najgorszy burmistrz w dziejach Sędziszowa.

maks
Gość
maks

Przez trzy kadencje jezdźił autem służbowym do pracy,ciekawe czy w innych gminach tez tak jest,Napewno jakaś prawda jest;bo prasa nie wymyśliła tego.

clouds
Gość
clouds

Hahaha jacy mieszkańcy, taki włodarz, taka i akcja CBA. śmiechu warte

jasiek
Gość
jasiek

Facet ma gadane,znam go i myślę że tak jak zaczął swoją kadencję w połowie,tak samo mógłby i skończyć.Dość przekrętów z kupnem działek i nie wiadomo z kąd i jak przekształcaniem w budowlane,żerowania na mieszkaniu w szkole,itd. Nic nie da się zrobić ,ale jak Pan Burmistrz chce to dla niego i kilku kolesi radnych wszystko możliwe.Biedny nie ma mieszkania,samochodu…ale dobrze ustawił rodzinę to niech da sobie już spokó

Jan
Gość
Jan

Jeżeli faktycznie nic takiego nie miało miejsca to po co to zamieszanie. Osobiście uważam, że coś prawdy
w tym musi być. Proponuje przypatrzyć się uważnie kto pracuje w gminie, szkołach, urzędach podporządkowanych samorządowi. Komitywa!!!

Jan
Gość
Jan

Jeśli faktycznie nic takiego nie miało miejsca to po co to zamieszanie. Osobiście uważam, że coś prawdy
w tym musi być. Proponuje przypatrzyć się uważnie kto pracuje w gminie, szkołach, urzędach podporządkowanych samorządowi. Komitywa!!!

Paweł
Gość
Paweł

W kajdankach nie wyprowadzali. Czemu nie napisaliście o tym że CBA było w ratuszu, że wykupił za grosze nieruchomości od miasta?

andrzej
Gość
andrzej

jeśli sa takie plotki to coś musi byc na rzeczy ,przekręty były i są w gminach jak i na górze a może sprawa się toczy i nic na jaw nie wyjdzie

sedziszowianka
Gość
sedziszowianka

w każdej plotce jest trochę prawdy

asd
Gość
asd

w każdej bajce troche prawdy jest…

polska wylengarnią parobków
Gość
polska wylengarnią parobków

W końcu zaczyna się coś dziać , widocznie kolejna zmiana na stołkach i zamieszanie, aby utrzymać w ryzach lemingów, widać posunięcie Papierza B16 dotarło aż tutaj, no ciekawe co teraz będzie się działo

ja proponuję zaopatrzyć się w broń , bo nieciekawie się robi……..

winiutka
Gość
winiutka

chyba papieża – najpierw znajomość języka ojczystego i do boju !

Ambroży
Gość
Ambroży

Tylko czekać jak na całą Polskę ogłoszą ” IV RP” w rękach Tuska i Piechocińskiego jest wymiernie mniej uciążliwa niż J.Kaczyńskiego?. Zresztą już ponoć Kwaśniewski musi wrócić do polityki czynnej , ze strachu jak sam mówi strachu przed zemstą ” Kaczystów „?. Tak się zastanawiam ile Polska wytrzyma tego bezrządu i PR bez pokrycia w rzeczywistości?.

komendant straży pożarnej
Gość
komendant straży pożarnej

wracaj Stalinie bo Polska ginie ….. :cry: