Burmistrz musi poszerzać Dębicę

Rada Miasta wyznaczyła cel - poszerzenie granic Dębicy. Teraz wszystko zależy od posunięć burmistrza Pawła Wolickiego. Wczoraj nie udało nam się dowiedzieć co planuje. Fot. Autor

DĘBICA. Nagoszyn, Zawada, Latoszyn, Straszęcin czyli kogo będą chcieli włączyć do miasta?

Radni Dębicy naciskają burmistrza aby postarał się o rozszerzenie miasta. Dębiccy rajcy podjęli nawet w tym celu specjalną uchwałę. Niestety nie wnosi ona żadnych konkretów, a pozostawia wiele niedomówień.

Na ostatniej sesji dębickiej Rady Miasta jednogłośnie przyjęto uchwalę nakazującą burmistrzowi działania mające na celu doprowadzenie do poszerzenia granic miasta. Niestety, uchwała nie precyzuje, jakie działania ma podjąć burmistrz Paweł Wolicki i urzędnicy z magistratu.

Uchwała nie sugeruje też kierunków poszerzenia oraz czasu, kiedy miałoby to nastąpić. W zasadzie radni tylko zobowiązali uchwałą burmistrza do działania. Już dziś wiadomo, że nie będzie to proste. Potencjalne kierunki rozszerzenia to wschód poprzez włączenie Nagawczyny i Zawady, lub ich części. Jest to dobrze zabudowany obszar z rozwiniętą infrastrukturą, położony przy drodze krajowej nr 4. Miasto może też być zainteresowane rozwojem w kierunku południowo–zachodnim, czyli wchłonięciem Latoszyna oraz kierunkiem zachodnim tj. przyłączeniem Straszęcina, albo przynajmniej tej części wioski położonej na wschód od Wisłoki.

Niewykluczone jest też przesunięcie granic na północ i wchłoniecie Kędzierza i Kozłowa położonych przy drodze wojewódzkiej Dębica – Mielec.

Artur Getler

do “Burmistrz musi poszerzać Dębicę”

 1. ojciec Pijus

  Jeżeli Nagoszyn ma zostać włączony do Dębicy, to znaczy, że Dębica wzorem Mielca i Ropczyc ustawi tablice z napisem Dębica w odległości 15 km od Centrum.
  Mogą Ropczyce i Mielec włączyć dalekie wioski do ,,miasta,, – może i Dębica.
  Wreszcie będzie miasto miało Prezydenta, a nie burmistrza.
  A tak naprawdę to chyba nie Nagoszyn tylko pobliska Nagawczyna, która i tak jest Dębicą.

 2. deb

  http://oi42.tinypic.com/6tfcy0.jpg
  Wg mnie takie tereny powinny znależć się w granicach miasta. 90% z nich jest tak mocno zurbanizowane z Debicą że gdyby nie tabliczki to nikt by nie pomyślał że to jeszcze nie dębica

 3. xyz

  Lepiej niech pisowiec (y) z Dębicy nie poszerza granic nędzy ,biedy ,ciemnogrodu i zaścianka !!!

  • K.Bimbała

   on jest taki pisowiec jak L.Wałęsa królem Polski? – jak coś piszesz zapytaj tych co wiedzą kim jest.

  • Igor

   To, że Wolicki swojego czasu kandydował z listy PiS-u, nie oznacza jeszcze, że jest „pisowcem”. W rzeczywistości z PiS-em nie ma on dziś nic wspólnego. A tak na marginesie – trzeba było sobie wybrać na burmistrza kandydata PO albo SLD, to wówczas Dębica urosłaby w siłę a jej mieszkańcom żyłoby się dostatniej. Już nie mówiąc nawet o tym, że wtedy rozszerzenie granic obfitego bogactwa i jasnogrodu bardziej postępowego niż paraliż stałoby się wręcz historycznym nakazem chwili….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.