Burmistrz odmówił firmie Aquillo

Przeciwnicy wiatraków w Kolbuszowej “odwiedzili” radnych miejskich. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Nie będzie zmian przestrzennych pod kątem budowy farm wiatrowych.

Wszystko wskazuje na to, że firma Aquillo nie będzie budować wiatraków na terenie gminy Kolbuszowa (Kolbuszowa Górna i Werynia). Burmistrz Jan Zuba wysłał do inwestora pismo, w którym informuje, że nie będzie podejmował jakichkolwiek działań, związanych ze zmianą zagospodarowania przestrzennego pod kątem budowy elektrowni wiatrowych. Swoją odmowę Zuba wyjaśniał brakiem zgody mieszkańców.

O piśmie do firmy Aquillo burmistrz Jan Zuba poinformował podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia. – Nie będzie dalszych rozmów z tym inwestorem i żadnym innym, który pojawił się w naszej gminie, ponieważ wiemy, jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy – przekonywał Zuba.

Przypomnijmy, że Społeczny Komitet Obrony Przed Elektrowniami Wiatrowymi zebrał około dwa tysiące podpisów osób, głównie mieszkańców Weryni i Kolbuszowej Górnej, którzy sprzeciwiają się budowie wiatraków. Wielu uważa, że negatywnie wpłynie to na ich zdrowie i środowisko naturalne, a do tego drastycznie spadnie cena nieruchomości. Na zbieraniu podpisów się nie skończyło, ludzie osobiście “odwiedzili” radnych i urzędników.

Zjawili się na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Jan Zuba zapewniał ich, że farm wiatrakowych w gminie nie będzie. – Wpłynął do nas wniosek firmy Aquillo z prośbą o  sporządzenie zmian zagospodarowaniu przestrzennym pod kątem budowy farm wiatrowych – mówił. – Wniosek ten zostanie oceniony negatywnie – zapowiadał Zuba.

***
To, że burmistrz odmówił Aquillo zmian przestrzennych wcale nie oznacza, że wiatraków w gminie Kolbuszowa nie będzie. Już dzisiaj widać maszt jednego z nich (okolice Weryni). Buduje go firma Fitcom, dla której w 2009 roku magistrat zmienił zagospodarowanie, nie przeprowadzając przy tym konsultacji społecznych.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.