Burmistrz walczy z Galerią Dębicką

– Ponieważ podejmowanie robót bez ostatecznego pozwolenia jest nielegalne i w braku jakichkolwiek działań innych organów, zdecydowałem się poinformować o tym Wojewodę Podkarpackiego oraz dokonać formalnych oględzin obiektu, ze spisaniem stosownego protokołu, w obecności świadków – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Według dębickiego ratusza Galeria Dębicka rozbudowuje się w sposób niezgodny z przepisami i miejscowym planem zagospodarowania.

Od kilku miesięcy trwa spór dębickiego ratusza z Galerią Dębicką. Ratusz nie chce wyrazić zgody na rozbudowę galerii, gdyż jak twierdzą urzędnicy obiekt już w tej chwili nie jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania. Burmistrz interweniował w nadzorze budowlanym, bezskutecznie.

–  Zwróciłem się już niemal pięć miesięcy temu do właściwych organów ochrony prawa z prośbą o interwencję w sprawie sposobu funkcjonowania Galerii Dębickiej – powiedział Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Ze strony ratusza padły wówczas konkretne zapytania co do legalności działania budynku, w którym znajduje się sklep ze sprzętem RTV i AGD oraz placówka ubezpieczyciela – w sytuacji, w której nie pozwala na to plan miejscowy. Wątpliwości ratusza wzbudziło też funkcjonowanie na tyłach Galerii Dębickiej parkingu, w sposób służący obsłudze tego obiektu.  W toku uchwalenia planu miejscowego zadbano o to, aby parkingi obsługujące galerię znajdowały się tylko na jej terenie i w tym celu wprowadzono do planu stosowne nakazy i zakazy.

Inwestor galerii stara się o pozwolenie na rozbudowę galerii, które zresztą otrzymał. Ratusz złożył jednak w tej sprawie odwołanie, które od 4 miesięcy toczy się u Wojewody.  – Rozbudowa prowadzić będzie do dalszego zmniejszania się ilości miejsc parkingowych przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni samego obiektu Galerii. W sposób oczywisty prowadzić będzie to do przeniesienia obciążenia na drogi publiczne i nieruchomości sąsiednie – mówi Paweł Wolicki o planach rozbudowy galerii.

Burmistrz oskarża też, inwestora, że rozpoczął rozbudowę galerii pod pozorem remontu bez posiadania ważnego pozwolenia na budowę.

Mimo kilkakrotnych prób nie udało nam się we wtorek skontaktować z administratorem budynku.

Artur Getler

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jacek67xyzleonAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek67
Gość
jacek67

A Wojewoda wypowiedział się w tej sprawie? bo coś piszą, ale do końca nie wiadomo co?

xyz
Gość
xyz

niech nieudolny pisowiec pochwali się jakie inwestycje prowadzi w zbankrutowanej praktycznie Dębicy !!!!!

Ambroży
Gość
Ambroży

xyz – jesteś niedoinformowaną politycznie ofiarą. Burmistrz nie jest żadnym członkiem PIS .

leon
Gość
leon

Czyżby „konflikt interesów” z C.H. RAJ przy ulicy rzeszowskiej?

Ambroży
Gość
Ambroży

„Walczący z wiatrakami” , czy stwarzający pozory burmistrzowania?.