Być aktywnym po 50.

PODKARPACIE. Nordic Walking, aqua gimnastyka, ćwiczenia równoważne, koordynacyjne i wzmacniające to zajęcia z których przez kilka miesięcy korzystali uczestnicy programów prozdrowotnych kierowanych do osób po 50. i 60. roku życia. I choć dobiegają już końca, wszyscy zgodnie deklarują kontynuowanie przygody z aktywnością.

PAS-JA i Pro Kobieta +50 organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ to nie pierwsze programy dla osób po 50. realizowane na terenie naszego województwa i na pewno nie ostatnie, bo chętnych nie brakuje. – Wiele osób już pyta o następne edycje, a ESPAR 50+ ciągle się stara o dofinansowania i mam nadzieję, że będzie nam dane realizować kolejne programy – mówi Anna Łyczko, instruktorka i koordynator programu.

Sposób na zdrowie i nowe przyjaźnie
- Odkąd ćwiczymy widać ogromną różnicę w naszej kondycji i samopoczuciu. Zniknęły problemy zdrowotne – podkreślają Krystyna Sulencka (61 lat), Bogusława Dźwierzyńska (59 lat) i Eugenia Łyszczarz (59 lat), uczestniczki programu PAS-JA. – Dzięki programowi nawiązałyśmy wiele przyjaźni i wspólnie planujemy zapisanie się na dalsze zajęcia ruchowe – dodają. Uczestniczki zgodnie chwalą instruktorkę programu, ona też nie pozostaje dłużna.

Wiecznie młodzi po 50.
- Pracując z nimi zauważyłam że ruch dla tych osób jest jak magia i czar, który mobilizuje ich do działania na korzyść swojego zdrowia, do dbania o siebie. Uczestnicy programów zrozumieli, że każdy dzień dla nich jest ważny – mówi Anna Łyczko. – Bardzo poważnie podeszli do zajęć, które pozwoliły im uwierzyć w siebie oraz w to, że będąc nawet po sześćdziesiątce mogą być osobami w pełni sprawnymi, aktywnymi, czynnie uczestnicząc w życiu rodziny i społeczeństwie. Nabrali większej motywacji do pracy nad sobą, do rozwijania swoich zainteresowań. Mam nadzieję, że nauczyli się nowych przyzwyczajeń dzięki którym pozostaną wiecznie młodymi – podsumowuje instruktorka.

anja

do “Być aktywnym po 50.”

  1. Aga

    Nie rozumiem sformułowania „I choć dobiegają już końca…”, rozpoczynającego ten artykuł. Jakiego końca??? Co redaktorka ma na myśli???

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.