Być aktywnym po 50.

PODKARPACIE. Nordic Walking, aqua gimnastyka, ćwiczenia równoważne, koordynacyjne i wzmacniające to zajęcia z których przez kilka miesięcy korzystali uczestnicy programów prozdrowotnych kierowanych do osób po 50. i 60. roku życia. I choć dobiegają już końca, wszyscy zgodnie deklarują kontynuowanie przygody z aktywnością.

PAS-JA i Pro Kobieta +50 organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ to nie pierwsze programy dla osób po 50. realizowane na terenie naszego województwa i na pewno nie ostatnie, bo chętnych nie brakuje. – Wiele osób już pyta o następne edycje, a ESPAR 50+ ciągle się stara o dofinansowania i mam nadzieję, że będzie nam dane realizować kolejne programy – mówi Anna Łyczko, instruktorka i koordynator programu.

Sposób na zdrowie i nowe przyjaźnie
- Odkąd ćwiczymy widać ogromną różnicę w naszej kondycji i samopoczuciu. Zniknęły problemy zdrowotne – podkreślają Krystyna Sulencka (61 lat), Bogusława Dźwierzyńska (59 lat) i Eugenia Łyszczarz (59 lat), uczestniczki programu PAS-JA. – Dzięki programowi nawiązałyśmy wiele przyjaźni i wspólnie planujemy zapisanie się na dalsze zajęcia ruchowe – dodają. Uczestniczki zgodnie chwalą instruktorkę programu, ona też nie pozostaje dłużna.

Wiecznie młodzi po 50.
- Pracując z nimi zauważyłam że ruch dla tych osób jest jak magia i czar, który mobilizuje ich do działania na korzyść swojego zdrowia, do dbania o siebie. Uczestnicy programów zrozumieli, że każdy dzień dla nich jest ważny – mówi Anna Łyczko. – Bardzo poważnie podeszli do zajęć, które pozwoliły im uwierzyć w siebie oraz w to, że będąc nawet po sześćdziesiątce mogą być osobami w pełni sprawnymi, aktywnymi, czynnie uczestnicząc w życiu rodziny i społeczeństwie. Nabrali większej motywacji do pracy nad sobą, do rozwijania swoich zainteresowań. Mam nadzieję, że nauczyli się nowych przyzwyczajeń dzięki którym pozostaną wiecznie młodymi – podsumowuje instruktorka.

anja

do “Być aktywnym po 50.”

  1. Aga

    Nie rozumiem sformułowania „I choć dobiegają już końca…”, rozpoczynającego ten artykuł. Jakiego końca??? Co redaktorka ma na myśli???

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.