Byłeś ofiara oszustów wyłudzających pieniądze „na stłuczkę”?

Te dwa auta służyły oszustom do wyłudzania pieniędzy metodą „na stłuczkę”. Fot. KMP Lublin
Te dwa auta służyły oszustom do wyłudzania pieniędzy metodą „na stłuczkę”. Fot. KMP Lublin

LUBLIN, PODKARPACIE. Kierowcy z Podkarpacia także mogli paść ofiarami oszustów.

Lubelscy policjanci zatrzymali w poniedziałek pięć osób z województwa wielkopolskiego podejrzanych o oszustwo na tzw. szkodę komunikacyjną. Pozorując stłuczkę, wyłudzili od duchownego 2 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że tego typu oszustw popełnili na terenie kraju dużo więcej, tym także na terenie Podkarpacia. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie proszą o kontakt osoby, które w ten sposób zostały oszukane.

Sposób działania był prosty. W ostatnią niedzielę grupa upozorowała stłuczkę z miejscowym duchownym. Jadąc audi A5 rzucili w samochód duchownego zapalniczkę sugerując zderzenie lusterkami. Następnie pasażerowie audi pokazali wcześniej rozbite lusterko pojazdu audi A5 i zażądali 10 tys. złotych. Podczas prowadzonych negocjacji duchowny zgodził się wypłacić im 2 tys. złotych.

Grupa poruszała się dwoma autami. Pierwszy z nich to właśnie audi A5, a drugi e- BMW. Co ciekawe, jako pierwsza do prokuratury trafiła 26-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Kobieta przyznała się do oszustwa i złożyła wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Niewykluczone, że ciężarna kobieta była dodatkowym „atutem” przy próbach czy też wyłudzeniach pieniędzy. Policjanci posiadają też informację, że jeden ze sprawców mógł podawać się za policjanta.

Mechanizm działania oszustów był zawsze podobny. Wcześniej typowali potencjalną ofiarę. Następnie, wykorzystując nieuwagę kierowcy, pozorowali zderzenie pojazdów. Po tym zajściu pokazywali rozbite wcześniej lusterko i żądali fikcyjnego odszkodowania.

Wszystkie osoby poszkodowane przez oszustów proszone są o natychmiastowy kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę – nr telefonu 81 535 44 07.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
4 lat temu

padłam ofiarą, krótko napisano PORYSOWANA POWŁOKA LAKIERNICZA OBUDOWY LUSTERKA /poszkodowany przyznał ze krzaki porysowaly/ ROZBITA SZYBA LUSTERKA,/widzieli było 1/3 brak lustra ,a szkieł nie znaleziono/dowodow brak zdjęć/ WKLAD SZYBY WYRWANY Z ZACZEPOW ,a na drugim lusterku nie ma ŻADNEGO SLADU PRZERYSOWAŃ OTARC JEST 15 ZDJĘĆ!!!!!!!!!!!!! /ale jest wpis przerysowany lakier/TEGO KIEROWCE GDZIE NIE MA USZKODZEŃ SKIEROWANO NA POWTORNY EGZAMIN KWALIFIKACYJNY bo nie zapłacił mandatu i poprosił o nazwiska …../nie miał punktów karnych ,przejechał 900 000 km bez kolizyjnie i bez stłuczek od 30 lat, w miejscu gdzie wymijaly się samochody było wystarczająco szeroko/stwierdzono to/ i kierowca z nieuszkodzonym lusterkiem w… Czytaj więcej »