Byli pijani. Próbowali okraść kiosk

Fot. Archiwum

KROSNO. Telefon od czujnej krośnianki umożliwił policjantom zatrzymanie na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy próbowali okraść kiosk handlowy. Obaj sprawcy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich niedawno skończył 16 lat.

Wczoraj, przed godz. 23, Policja została powiadomiona o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach, przebywających w rejonie ul. Okrzei w Krośnie. We wskazane miejsce dyżurny natychmiast skierował najbliższy patrol.

Podczas sprawdzania okolicy, policjanci zauważyli stojącego przy pobliskim kiosku mężczyznę, który najwyraźniej próbował dostać się do wewnątrz. Zanim dostrzegł nadbiegających funkcjonariuszy, na ucieczkę było już za późno. Zatrzymanym okazał się 23-letni krośnianin, a rozbita szyba i zdemolowana witryna kiosku nie pozostawiały złudzeń, co do intencji młodego człowieka.
Kilka minut później, w rękach mundurowych znalazł się również jego wspólnik, który ukrył się w pobliskich krzakach. Po sprawdzeniu jego tożsamości policjanci ustalili, że jest to 16-letni mieszkaniec Krosna. Obok niego znaleziono także przedmioty, służące do włamań.
Obaj sprawcy zostali przewiezieni na komendę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 23-latka ponad 1,8 promila, a w organizmie nieletniego, niecałe 0,5 promila alkoholu. Ostatecznie pełnoletni trafił do policyjnego aresztu, zaś nieletni został przekazany pod opiekę matki.
Za usiłowanie kradzieży z włamaniem 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. O dalszym losie nieletniego zadecyduje natomiast sąd rodzinny.
pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.