Było bajkowo

RZESZÓW Piknik w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci.

– Udało nam się zrobić ponad 120 paczek na Dzień Dziecka dla naszych podopiecznych i ich rodzeństwa. Wszystko to dzięki darczyńcom i pomocy wielu organizacji publicznych i prywatnych. Dzięki temu udało się nam wywołać uśmiech na ich buziach, a to dla nas radość. Poza tym zorganizowaliśmy dla nich całodniowy piknik, na który zjechały się całe rodziny – mówi Rafał Ciupiński, prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, które opiekuje się ponad 40 nieuleczalnie chorymi w ich domach oraz siedmioma w stacjonarnym hospicjum.

Był występ iluzjonisty, pokaz karate dziecięcego gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażaków i motocyklistów, pasowanie chłopców na wojowników, nauka tańca, koncert zespołu Kruki oraz spektakl “Wróżka Dobra Rada”. – Były także zjeżdżalnie, wata cukrowa, loteria fantowa, lepienie z gliny, zawody sportowe, malowanie twarzy oraz poczęstunek.

Kasa z szafy
Konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci wzbogaciło się również o ponad 4 tys. zł, bo za taką kwotę udało się sprzedać wieszaki, które zostały ozdobione przez wolontariuszy, rodziców i dzieci z hospicjum. Na aukcję, którą zorganizował portal internetowy Szafa.pl. wystawiono 100 wieszaków, które przypominały małe dzieła sztuki. Aukcja trwała ponad dwa tygodnie i w tym czasie udało się sprzedać 59 wieszaków.

– Pieniądze przeznaczymy na zakup sprzętu medycznego. Bardzo potrzebujemy ssaków. Ostatnio przybyło nam pacjentów, którzy muszą korzystać z ich pomocy. Jeden ssak kosztuje około 1,5 tys. zł – mówi Rafał Ciupiński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
XY
XY
9 lat temu

Uśmiech dziecka coś pięknego.
Zabawa była przednia zorganizowana perfekcyjnie teraz czekam na nastepny piknik.
Jednak w tak cięzkich czasach jak każdy straszy kryzysem można coś zrobić i za darmo jeśli tylko chęci są to i sponsorzy się znajdą.