Były dziennikarz przeciwko Resovii

Izolator zagra u siebie z Hetmanem. Kibice z Boguchwały liczą na Sebastiana Brockiego, który strzelił już 7 goli. Fot. Wit Hadło
Izolator zagra u siebie z Hetmanem. Kibice z Boguchwały liczą na Sebastiana Brockiego, który strzelił już 7 goli. Fot. Wit Hadło

III LIGA. Izolator w Boguchwale przy pustych trybunach.

Wydarzeniem 12. kolejki będzie pojedynek Stali Sanok z Resovią. Marcin Gabor zadebiutuje w roli trenera gospodarzy.

33-letni częstochowianin zaczynał jako dziennikarz sportowy. Pracował w Canal + i tygodniku „Tylko Piłka”. Pięć lat temu założył pierwszą w Polsce agencję scoutingowo-analityczną. Jeśli chodzi o kluby, najpierw była Skra Częstochowa, potem Gabor został prawą ręką trenera Wojciecha Stawowego w GKS Katowice i Cracovii. Z „Pasami” świętował awans do ekstraklasy.

W Sanoku wierzą, że wraz z zatrudnieniem Gabora nadejdą lepsze czasy dla Stali. Klub ma się rozwijać, pierwsze oznaki profesjonalizacji widać choćby po budowie i treściach zamieszczanych na nowej, oficjalnej stronie internetowej. Gabor został również dyrektorem sportowym. Asystentem trenera będzie były piłkarz Stali Damian Niemczyk, a dotychczasowy drugi szkoleniowiec, Robert Ząbkiewicz, przejmie obowiązki kierownika drużyny. Stal szuka jeszcze specjalisty od bramkarzy. Właśnie ogłosiła konkurs.

Gabor i jego ludzie z miejsca zostają wrzuceni na głęboką wodę. Co prawda Resovia ostatnio nie zachwyca, ale do Sanoka przyjedzie z mocnym postanowieniem odkupienia win po wpadce z Orlętami Radzyń Podlaski (0-0).

Izolator zmierzy się na własnym boisku z Hetmanem, ale to zamojszczanie wystąpią w roli gospodarza. Po meczu beniaminka z Polonią Przemyśl do sędziowskiej szatni wdarli się chuligani. Wydział Dyscypliny Lubelskiego ZPN ukarał klub, każąc mu rozgrywać trzy najbliższe spotkania w roli gospodarza na stadionie oddalonym co najmniej 50 km od Zamościa i bez udziału publiczności. Na Izo-Arenę w sobotę nie ma się zatem po co wybierać. Z pewnością najistotniejszą wiadomością z punktu widzenia piłkarzy i trenerów Izolatora jest ta o zwolnieniu w środę trenera Hetmana, Roberta Wieczerzaka.

Niełatwe zadanie czeka lidera JKS, który gościć będzie Avię Świdnik. Do derbów dojdzie w Sieniawie, gdzie beniaminek zagra z Polonią. Przemyślanie są jednym z trzech zespołów, które jeszcze nie posmakowały zwycięstwa na obcym boisku.

Zestaw par 12. kolejki: Karpaty Krosno – Orzeł Przeworsk (s. 15), Hetman Zamość – Izolator Boguchwała (s. 15 – w Boguchwale), JKS Jarosław – Avia Świdnik (s. 15), Sokół Sieniawa – Polonia Przemyśl (n. 15), Stal Sanok – Resovia (n. 15), Tomasovia – Lublinianka (n. 15), Omega Stary Zamość – Chełmianka (n. 15), Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Kraśnik (n. 15). Pauzuje Podlasie Biała Podlaska.

tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments