Były policjant skazany za molestowanie zatrzymanych kobiet

Fot. Wojciech Preisner

LUBLIN. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał w środę na 2,5 roku więzienia byłego policjanta, Grzegorza K. za wykorzystywanie seksualne i molestowanie trzech kobiet, zatrzymanych w komendzie policji. Sprawę jednego przypadku molestowania ponownie rozpozna Sąd Rejonowy. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Okręgowy rozpatrywał apelacje złożone przez prokuraturę i oskarżonego od wyroku Sądu Rejonowego w Lublinie, który w marcu skazał Grzegorza K. na łączną karę trzech lat więzienia uznając go winnym popełnienia czterech zarzucanych mu czynów. Od pięciu innych zarzutów mężczyzna został uniewinniony. Decyzją Sądu Okręgowego wyrok w tej sprawie został częściowo zmieniony. Uzasadnienie orzeczenia, jak i cały proces, było niejawne.

Molestował kobiety

Proces policjanta toczył się od 2008 r. Prokuratura oskarżyła Grzegorza K. o wykorzystywanie seksualne dziewięciu kobiet, które od stycznia 2006 do lutego 2007 r. przebywały w KMP w Lublinie.

Sąd Rejonowy uznał Grzegorza K. za winnego czterech zarzucanych mu czynów. Najpoważniejszy z nich dotyczył wykorzystywania seksualnego zatrzymanej studentki w lutym 2007 r. Grzegorz K. wykorzystując bezradność pijanej kobiety, dwukrotnie ją zgwałcił. Sąd Rejonowy uznał, że to nie jedyne przestępstwa, których dopuścił się policjant. Inną zatrzymaną doprowadził kilkakrotnie do poddania się czynności seksualnej, kolejną usiłował do nich doprowadzić, a jeszcze inną usiłował doprowadzić do obcowania płciowego.

Sąd Okręgowy uchylił w środę wyrok skazujący Grzegorza K. za jeden z czynów dotyczących molestowania seksualnego jednej z kobiet i sprawa została skierowana do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Sąd utrzymał natomiast w mocy wyroki skazujące za trzy czyny zarzucane Grzegorzowi K. i zmniejszył karę łączną do 2,5 roku więzienia. Utrzymana została także część wyroku Sądu Rejonowego, która dotyczyła uniewinnienia mężczyzny od zarzutów dotyczących molestowania pięciu kobiet. Według prokuratury Grzegorz K. miał nakłaniać je do odbycia stosunków seksualnych, dotykać intymnych części ich ciała.

Grzegorza K. nie było na ogłoszeniu wyroku. Przed prokuratorem mężczyzna nie przyznawał się do winy. Policjant był aresztowany w okresie od marca do grudnia 2007 r. W połowie września 2007 r. dyscyplinarnie zwolniono go z policji.

PAP, ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irek
irek
9 lat temu

to mu zrobiom w kryminale z pupy jesien sredniowiecza..

wit
wit
9 lat temu

czy to nie ta sprawa o której w swoim „wystąpieniu” z pistoletem i penisem mówił Palikot !?

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

W UK skazano Polaka na dożywocie za gwałt. Czy policjanci na służbie mają jakąś zniżkę, czy deputat na gwałty?