Były poseł osadzony w więzieniu

Piotr Ikonowicz (w środku) podczas anarchistycznego marszu przeciw kapitalizmowi i wyzyskowi w Warszawie (zdjęcie archiwalne). Fot. PAP
Piotr Ikonowicz (w środku) podczas anarchistycznego marszu przeciw kapitalizmowi i wyzyskowi w Warszawie (zdjęcie archiwalne). Fot. PAP

WARSZAWA. Za blokowanie eksmisji starszych ludzi.

Decyzje o zatrzymaniu byłego posła lewicy i dawnego lidera PPS wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe. Piotr Ikonowicz został doprowadzony do więzienia przy ul. Chłopickiego.

O godzinie 6 rano do drzwi mieszkania Piotra Ikonowicza zapukali policjanci. Polityk podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Zachowywał się spokojnie.

Po informacji o doprowadzeniu Ikonowicza do zakładu karnego pracownik Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej poinformował, że przed zakładem karnym, w którym siedzi Ikonowicz, stanie namiot, przy którym będzie się odbywał protest. Według niego, były poseł i jego żona zapowiedzieli podjęcie głodówki.

W 2000 roku Piotr Ikonowicz – współtwórca Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej – brał udział w blokowaniu eksmisji pary starszych ludzi w Warszawie. Został oskarżony przez właściciela lokalu o naruszenie nietykalności cielesnej.

Osiem lat później został skazany na 6 miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie miał wykonywać prace społeczne. W związku z tym, że odmówił wykonywania kary, została ona zamieniona na 90 dni aresztu. Działacz miał rozpocząć odbywanie aresztu 14 października, ale do więzienia się nie stawił.

Ikonowicz liczył, że ułaskawi go prezydent. Ujęli się za nim dawni opozycjoniści. W odpowiedzi Komorowski napisał, że kontekst sprawy „nie jest oczywisty”. – Obecnie grożąca Piotrowi Ikonowiczowi kara pozbawienia wolności jest następstwem niewykonania pierwotnej, relatywnie łagodnej kary prac społecznych – napisał Komorowski.

TVP Info/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
internauta
internauta
7 lat temu

Klamstwo !
Posel zostal osadzony w wiezieniu za bijatyke I pobicie urzednika panstwowego.
Po wyroku sadpwym nie zgodzil sie wykonac zasadzonych godzin do odpracowania ignorujac tym samym instytucje Wymiaru Sparwiedliwosci w Polsce.
To za anarchie a wiec sprzeciwianie sie legalnej wladzy w Polsce jest ten wyrok.
Decyzja jest PRAWIDLOWA !