Były radny powiatu łańcuckiego skłamał w oświadczeniu lustracyjnym

Były już radny Tadeusz B. zapytany przez nas o powody rezygnacji nie chciał odpowiedzieć, mówiąc, że każdy radny ma prawo podjąć taką decyzję. Kiedy poinformowaliśmy go, że wiemy o orzeczeniu sądu odrzekł: – Ta sprawa już jest za nami i nie chcę do tego wracać.

POW. ŁAŃCUCKI. Tadeusz B. nadal obejmuje stanowisko kierownika Biblioteki Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Radny Tadeusz B. z dniem 04.02.2013 r. złożył rezygnację z mandatu radnego powiatu łańcuckiego. Choć powód rezygnacji był tajemnicą, odkryliśmy prawdziwą przyczynę.

– Dobrowolna rezygnacja radnego ze sprawowanej funkcji to przypadek bardzo rzadki. Starosta Adam Krzysztoń (52 l.) oraz przewodniczący rady Stanisław Panek (59 l.), kilkakrotnie pytani na sesji o przyczyny rezygnacji zapewniali, że ich nie znają. Co jest rzeczą niespotykaną, by panowie, którzy razem z B. tworzyli koalicję rządzącą, powierzając mu ważną funkcję szefa komisji rewizyjnej, nie mieli zielonego pojęcia o przyczynach rezygnacji – pisze na swoim blogu radny powiatu Jakub Czarnota.

Udało nam się rozwiązać zagadkę tajemniczej rezygnacji radnego ze swojej funkcji. Okazało się, że Oddziałowe Biuro Lustracyjne w Rzeszowie prowadziło czynności weryfikacyjne odnośnie oświadczenia lustracyjnego złożonego przez radnego Rady Powiatu Łańcuckiego – Tadeusza B.

– Sąd Okręgowy w Rzeszowie wszczął oraz przeprowadził w tej sprawie postępowanie lustracyjne, a następnie orzeczeniem z dnia 30 stycznia 2013 roku stwierdził, iż Tadeusz B. w związku z pełnieniem funkcji publicznej radnego złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne – poinformowała nas Małgorzata Waksmundzka-Szarek z IPN w Rzeszowie.

Tadeusz B. orzeczeniem sądu utracił prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego i w wyborach do samorządu terytorialnego oraz orzekł zakaz pełnienia funkcji publicznych na okres 3 lat.

Dlaczego ta informacja była ukrywana? Pytamy przewodniczącego Rady Powiatu Łańcuckiego:

– Nie mam wiedzy na temat przyczyn rezygnacji radnego. Jeżeli dostanę taką informację oficjalną, to na radzie powiatu ją przedstawię – mówi Stanisław Panek.

Monika Mazur

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bagietkazainteresowany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zainteresowany
Gość
zainteresowany

W BRZOZOWIE TEŻ JUŻ JEDEN RADNY ZOSTAŁ „usunięty” za łamanie prawa jak to określił burmistrz….
zapraszamy Redaktorów Super Nowości do zrobienia artykułu na ten temat. – a drugim interesującym tematem dla Panów Redaktorów jest GRZYWNA WYMIERZONA RADZIE MIEJSKIEJ W BRZOZOWIE !!!! przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie….

ZAPRASZAMY DO BRZOZOWA !!!!

Bagietka
Gość
Bagietka

A w Łańcucie jest jeszcze wielu takich pseudo katolików Pisowców, którzy innych poniewierają aby ukryć swoją tożsamość.