Były rzecznik MON jeszcze posiedzi?

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w PGZ ciągle trwa i dlatego tarnobrzeska prokuratura chce przedłużenia aresztów dla osób zatrzymanych w tej sprawie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Prokuratura wnioskuje o przedłużenie aresztu dla zatrzymanych w sprawie afery w PGZ.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zawnioskowała o przedłużenie aresztu tymczasowego dla zatrzymanego pod koniec stycznia br. byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomieja M. Podobne wnioski sformułowano wobec trzech innych osób zatrzymanych w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej SA.

Wnioski tarnobrzeskiej Prokuratury Okręgowej zostały skierowane do Sądu Okręgowego w Warszawie, który jest właściwym dla rozpoznania sprawy.

Bartłomiej M. w areszcie tymczasowym przebywa od 30 stycznia br. Były rzecznik MON został zatrzymany wraz z pięcioma innymi podejrzanymi 28 stycznia br. w Warszawie przez funkcjonariuszy CBA. Byli to były poseł PiS Mariusz K. oraz były członek zarządu PGZ Radosław O., b. dyrektor biura marketingu PGZ Robert K. oraz b. dyrektor wykonawczego firmy Robert Sz. Wśród zatrzymanych była także była pracownica MON Agnieszka M. Wobec czterech podejrzanych Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował areszt tymczasowy, wobec Mariusza K. i Agnieszki M. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zarzuciła Bartłomiejowi M. i Mariuszowi K. powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł. Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli także zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Czym mieli doprowadzić do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł.

Tarnobrzeska prokuratura chce przedłużenia aresztu Bartłomieja M. do 27 lipca br.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o