Były wiceprezydent szefem szpitala

Wiktor Stasiak w latach 2002 - 2010 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta, wcześniej był m.in. wicemarszałkiem Podkarpacia, wojewodą tarnobrzeskim i senatorem II kadencji z ramienia „Solidarności”. Fot. Bogdan Myśliwiec
Wiktor Stasiak w latach 2002 – 2010 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta, wcześniej był m.in. wicemarszałkiem Podkarpacia, wojewodą tarnobrzeskim i senatorem II kadencji z ramienia „Solidarności”. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Zmiana na stanowisku dyrektora jednego z największych szpitali na Podkarpaciu.

52-letni Wiktor Stasiak od 1 grudnia pełni obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Byłego wiceprezydenta miasta powołał na to stanowisko Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Pogłoski o tym, że to właśnie Wiktor Stasiak zastąpi Zbigniewa Młodawskiego na stanowisku dyrektora szpitala pojawiły się już kilka tygodni temu. W poniedziałek były wiceprezydent miasta, który przez 8 lat odpowiadał za edukację i służbę zdrowia w Tarnobrzegu, oficjalnie zasiadł w gabinecie dyrektorskim jednej z największych lecznic w regionie. Przypomnijmy, że po przegranych przez Jana Dziubińskiego wyborach prezydenckich w 2010 roku, Wiktor Stasiak opuścił magistrat i rozpoczął pracę w Kopalni i Zakładach Przetwórstwa Siarki Siarkopol.

Zadania, jakie stoją przed nowym dyrektorem nie są łatwe. Szpital Wojewódzki to największy zakład pracy i placówka, w której leczą się pacjenci z Podkarpacia, województwa świętokrzyskiego i lubelskiego. Oczekiwania wobec nowego szefa lecznicy mają zarówno pracownicy, pacjenci, jak i wierzyciele. Czy uda się Wiktorowi Stasiakowi kontynuować prace nad rozbudową oddziałów, utrzymać poziom leczenia, płynność finansową i podnieść płace dla średniego personelu i administracji? Sprawdzian już w najbliższych tygodniach, a może i miesiącach. Na razie bowiem Stasiak pełni swoje obowiązki do 25 lutego. Po tej dacie fotel dyrektora zajmie osoba, która wygra ogłoszony przez Zarząd Województwa Podkarpackiego konkurs.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TeBeG
TeBeG
7 lat temu

Gęby zawsze te same. Zmieniają tylko koryta.