Były wicewójt do radnych: – Macie rzadkie palce!

Eugeniusz Dec “zjechał” wszystkich. Nie oszczędził ani wójta, ani radnych. Fot. Autor

RANIŻÓW. Eugeniusz Dec w bardzo mocnych słowach ocenił władzę Raniżowa.  

Wiele gorzkich słów usłyszeli włodarze i radni od Eugeniusza Deca, pierwszego wicewójta po upadku PRL-u. – Namnożycie stanowisk: pomocnik pomocnikowego pomocnika, kierownika kierownikowego kierownika itd. To wszystko wiąże się przecież z kosztami. Zabałaganiliście gminę, nikt nie chce wam już grosza pożyczyć. Bo macie rzadkie palce. Gdzie się tego nauczyliście? – grzmiał Dec na sali obrad Rady Gminy.

Eugeniusz Dec był zastępcą wójta gminy Raniżów w latach 1990-94. – Objęliśmy gminę, w której praktycznie był hektar nieba i wkoło las – wspominał Dec. – Dziś materiały budowlane przywożą na gwizdek, wtedy musieliśmy za nimi jeździć. Wszystko pokonaliśmy dzięki zmysłowi i działaniu. Żaden z obecnych radnych nie byłby w stanie tego dokonać.

– Z przykrością muszę stwierdzić, że po nas w Raniżowie nie było gospodarza i nie ma – zaznaczył Dec. – Żadnego kredytu nie wziąłem, drzewa nie sprzedałem, działki. Związałem wszystkie koszty. Dziś mamy to, co mamy. Nie ma żadnej szkoły, żeby nie było sekretarki. W moich czasach takich rzeczy nie było. Poza tym większość radnych jest uwiązana na sznurku wójta. Który z nich może swobodnie podejmować decyzję? – irytował się eks-wicewójt.

– Marnujecie pieniądze. Ile by wam nie dał, to macie rzadkie palce i wszystko ginie. Co wy robicie? Chcecie szkoły pozamykać, to zamknijcie sklep, przystanek, postawcie na środku nocnik i napiszcie: “Zły pies, nie zaglądać”. Za mnie powstało tu 120 podmiotów gospodarczych. Ilu z nich do dziś pozostało? Dlaczego tylko przez kieszeń widzicie rozwój gminy. Dlaczego stawki podatku od nieruchomości są tu wyższe niż w Warszawie? – pytał.

Paweł Galek

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
iryszgrzytGienek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
irys
Gość
irys

hahaha, to wszędzie tak jest :( od kilku lat mieszkam w tej gminie i widze jaki syf jest. Pan Wójt wszedzie trzyma swoich popleczników, ludzi z kompletnym beztalenciem. Zapewne tylko po to żeby mu roblii kampanie wyborcza. Na dzień babci chodził i rozdawał babcia czekolady.. chce sie wymydlic ze wszystkiego. A jego brat zabił młodego człowieka, mamusia wtedy chodziła i kambinowłą jak tu zrobic żeby jego synka nie wsaedzili. chora rodzina , patologia i tyle

zgrzyt
Gość
zgrzyt

Pomocnik pomocnikowego pomocnika , mnożenie pism, powiadomień, oświadczeń i zaświadczeń – to bezkosztowy sposób na bezrobocie w Gminie. Pan eks wicewójt nie jest trendy.

Gienek
Gość
Gienek

zachciało wam sie reformować oświatę? to Genarał was załatwi ;D