Cała obwodnica Leżajska dopiero w 2015 roku

Prace nad budową obwodnicy Leżajska trwają. Pierwsza jej cześć będzie gotowa w tym roku. Fot. GDDKiA

LEŻAJSK. Pierwszy etap spóźniony, drugi rozpoczęty.

Wciąż trwają prace przy pierwszym etapie budowy obwodnicy Leżajska. Termin realizacji upłynął 22 grudnia ub. roku, a drogi jak nie było, tak nie ma. Dobra informacja jest taka, że wykonawca układa już na obwodnicy masę bitumiczną.

Wykonawcą pierwszego etapu jest firma Sando. Obejmuje on budowę obwodnicy od drogi krajowej nr 77 w Wierzawicach poprzez węzeł Giedlarowa z drogą wojewódzką 877, do drogi gminnej stanowiącej przedłużenie ul. Jagiełły. Sando ma do wykonania prace brukarskie, roboty wykończeniowe na wiadukcie na węźle w Giedlarowej oraz przy odwodnieniu. Na ciągu głównym obwodnicy trwa układanie mas bitumicznych. Odcinek powinien być gotowy jesienią.

Niedawno ruszyły prace przy II etapie, którego wykonawcą jest konsorcjum firm Pol Aqua i Dragados (umowę podpisano 24 stycznia 2013 r). Etap II obejmuje obwodnicę od węzła Las Klasztorny na drodze krajowej nr 77, poprzez skrzyżowanie typu rondo z drogą wojewódzką nr 875, do skrzyżowania z ul. Jagiełły (łącznik z miastem).

W tej chwili trwają prace przy oczyszczaniu terenu, rozpoczęły się roboty ziemne. Ponadto wykonywane są roboty palowe pod podpory wiaduktu nad linią kolejową i drogą krajową nr 77 (węzeł Las Klasztorny). Na wykonanie II etapu wykonawca ma 24 miesiące od podpisania umowy. Tym samym termin upłynie w lutym 2015 roku.

Łączna długość obu etapów wynosi 7,7 km (I etap – 4,1 km; II etap – 3,6 km). Obwodnica znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 77 i ominie Leżajsk od zachodu. Pierwszy etap zostanie ukończony w tym roku, drugi na początku 2015 i dopiero wtedy obwodnica spełni swoją rolę w 100 procentach.

W planach jest też trzeci etap, który ma być przedłużeniem obwodnicy na południe za Wierzawice, ale to bliżej nieokreślona przyszłość.

Artur Getler

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WalerianpkaCija Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pkaCi
Gość
pkaCi

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA S. A. wybudowalo w warszawie stadion narodowy i zainkasowalo niemale pieniazki min. na premie panow wojskowych.

ja
Gość
ja

Ta obwodnica to pieniądze wyrzucone w błoto bo niby jaki ruch z Leżajska będzie ona wyprowadzać? Bardziej pilne i palące potrzeby są w Przeworsku i na pseudo obwodnicy Łańcuta

Walerian
Gość
Walerian

Nie rozumiem jak można pisać takie bzdury. Pieniądze wyrzucone w błoto?, gdybyś mieszkał przy ulicy Mickiewicza miałbyś pewnie inne zdanie. Pewno i Przeworsk i Łańcut i Stalowa Wola potrzebują obwodnic, więc podaj sensowne rozwiązanie z podaniem pokrycia finansowego to dostaniesz NOBLA.