Cała prawda o szczepieniach w Rzeszowie

– W Rzeszowie przy ul. Rejtana zaszczepiliśmy w sobotę (3 kwietnia) około 4080 osób. Większość z nich była zarejestrowana. Oferowaliśmy też możliwość szczepienia bez rejestracji – zgodnie z wystawionymi skierowaniami. Wszystko
w zgodzie z prawem, procedurami i sekwencją Narodowego Programu Szczepień – mów Stanisław Mazur, prezes CM „Medyk” w Rzeszowie. Fot. Wit Hadło

Większość mediów w Polsce w świąteczny poniedziałek obiegła hiobowa wieść „w Rzeszowie szczepią wszystkich jak popadnie. Nie trzeba się rejestrować, nie trzeba być w grupie uprzywilejowanej do szczepień. Wystarczy przyjść, ustawić się w kolejce i zostać zaszczepionym” – pisano „od prawa do lewa”. „Wcinanie się” w system szczepień 20- czy 30-latków nie jest fair, to skazywanie na śmierć osób starszych, a jeszcze nie zaszczepionych – podnosił w wywiadach prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej przy premierze. To kiełbasa wyborcza – głoszono. Co na to sam „oskarżony”?

Oficjalnie i z dumą przyznaje, że „Medyk” jest wiodącym realizatorem szczepień na Podkarpaciu. – Mamy własne mroźnie pozwalające na magazynowanie 1 miliona dawek – dzięki temu cały proces przebiega w naszych punktach bardzo sprawnie. Naszym celem jest brak utylizacji – dzięki wprowadzonym zasadom nie zmarnowaliśmy żadnej dawki (w Polsce zutylizowano już 7693 dawki, którymi można byłoby zaszczepić mieszkańców niejednego miasteczka) – mówi Super Nowościom Stanisław Mazur, prezes CM „Medyk” w Rzeszowie. – Bardzo skrupulatnie, co do kropli, wykorzystujemy każdą fiolkę. Wykonując około 100 tysięcy szczepień, około 10 procent pochodziło z tych właśnie oszczędności! Sam taką „uskładaną z oszczędności” szczepionką się zaszczepiłem – podkreśla doktor Mazur. Skąd te hiobowe wieści o wyszczepieniu ponad 60 proc. rzeszowian? – Taki procent mieszkańców zaszczepiono w naszych wszystkich 105 punktach w regionie (w samym Rzeszowie jest ich ok. 20). Jeżeli szczepionki tam nie pójdą co do jednej, wracamy z nimi do Rzeszowa i tu wykorzystujemy je nawet o godz. 22. Czy za to należy się pochwała, czy lincz? Niech zdecydują sami ludzie, nie politycy – mówi lekarz. Co do szczepienia osób młodych. – W piątek i w sobotę szczepili się u nas policjanci, wojskowi, pracownicy służby więziennej, straży granicznej, strażacy, prokuratorzy, pracownicy sądów, nauczyciele, pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni, studenci medycyny, którzy przyjechali do Rzeszowa na święta – czasami z innych województw – są przecież uprawnieni już do szczepień, a że mają 20 kilka lat? – dodaje Stanisław Mazur.
Lekarz zapewnia, że sam osobiście kierował ruchem, poświęcając na to cały przedświąteczny czas
– To prawda. W drzwiach witał mnie sam dr Mazur. Na początku myślałam nawet, że to jakaś pokazówka przed konferencją, ale nie, tak było cały czas. Dr stał nadal jak ja wychodziłam po szczepieniu, a żadnych mediów nie zauważyłam. Jestem pod wrażeniem i takiego traktowania każdy pacjent by oczekiwał – mówi pani Natalia z Rzeszowa, której akurat na piątek wypadł termin szczepienia.
Na stronie internetowej Centrum Medycznego „Medyk” czytamy:
Obecnie 1000 naszych pracowników przeszło szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie szczepień. Dodatkowo przeszkoliliśmy 150 farmaceutów. Mamy sprawne zespoły szczepienne, realizujące szczepienia stacjonarne i wyjazdowe. Te szczepienia w poszczególnych gminach oraz wyjazdowe w domach na terenie województwa system zalicza nam na Rzeszów, co sztucznie stawia Rzeszów jako miasto najwyżej w statystyce. Faktyczne zaszczepienie rzeszowian pierwszą dawką jest około 30-40 proc. Kilka tygodni temu Podkarpacie było na przedostatnim miejscu w Polsce pod względem liczby szczepień wykonanych na województwo. Podjęliśmy ambitny cel, by nadrobić zaległości wojewódzkie w obliczu ogromnej potrzeby społecznej. Obecnie mamy 17 proc. wyszczepialności i tylko 5 województw ma gorszą pozycję, a chcemy mieć odporność populacyjną chociaż przeciętną. Na Podkarpaciu funkcjonuje kilkadziesiąt gmin, w których nikt nie chciał szczepić – dlatego powołaliśmy nasze dodatkowe zespoły wyjazdowe do każdej gminy oraz szczepimy tam w domach. Staramy się nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. W Wielki Piątek otrzymaliśmy zamówione wcześniej szczepionki – 2000 dawek preparatu Pfizer. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kilkadziesiąt osób, w tym dyrektorzy, pracowali od 6 do 22. Szczepiliśmy w kilku miejscowościach Podkarpacia. Wszędzie tam szczepienia odbywały się zgodnie z prawem i kolejnością Narodowego Programu Szczepień. Szczepiliśmy nie tylko osoby 60+, ale także młodszych – przedstawicieli grupy 0, 1b oraz 1c. Byli to m.in.: nauczyciele, studenci medycyny, medycy, strażacy, pracownicy więzień, służby granicznej, policjanci i wojskowi. W kolejce stali więc też młodzi, ale uprawnieni. Był porządek.
Do sprawy odniósł się sam wiceminister Michał Dworczyk. „Doniesienia o Rzeszowie i procencie zaszczepionych mieszkańców tego miasta NIE są prawdziwe. Wszystkie regiony szczepią w podobnym tempie. Rozmieszczenie punktów na Podkarpaciu powoduje, że mieszkańcy części regionu i pobliskich powiatów korzystają ze szczepień w Rzeszowie”. Dodał też, że 12 kwietnia zaczynają się zapisy osób urodzonych w1962, a potem każdego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów. – Do 24 kwietnia chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 r. – mówił Dworczyk.

Anna Moraniec

FRAGMENTY SMS-ów WYSŁANE PRZEZ PREZESA MEDYKA DO PERSONELU (4-6 kwietnia):

Trwają Święta Wielkanocne i życzę, abyście Państwo byli zdrowi i spokojni dziś i w nadchodzącym czasie. Piszę dziś do ZESPOŁU MEDYKA z podziękowaniami za całość wieloletniej wspaniałej pracy, w tym za walkę z Covid. Zbiegiem okoliczności w czasie u nas na Podkarpaciu zrobiliśmy „SZCZEPIENIA POLITYCZNE“ i niech tak będzie :) Wczoraj ukazało się w mediach wiele krytyki naszych działań wynikającej z niewiedzy. Pytają mnie Polsat, Wirtualna Polska, Wyborcza, Nowiny, Super Expres. Dziś przedstawię im fakty, że robimy to najlepiej :)

 

Szczepimy…szczepimy…szczepimy, tak, aby uodpornić jak najszybciej nasz region. Dziękujemy wszystkim którzy są świadomi, odpowiedzialni i chcą się szczepić. Działajmy.
Napisałem tylko o Narodowym Programie Szczepień, ale prowadzimy też rekrutację do programów klinicznych ze szczepionkami np. Johnson& Johnson jako jedyni w Europie na wschód od Wisły :).

Medyk (5 marca) jest dla NFZ i dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a głównie DLA PACJENTÓW dobrym partnerem, bo:
1. Mamy własne zamrażarki na 1mln dawek więc dostajemy szczepionki szybko po rozładunku z samolotu do Rzeszowa i sami wg potrzeb rozmrażamy do 105 naszych punktów szczepień, a nie musi wszędzie tam jechać kurier i nie ma ryzyka błędu. U nas szczepionka Pfizer się nie przeterminowuje i nie zmarnowaliśmy żadnej dawki.
2. Na przełomie lutego i marca zaszczepiliśmy dużo osób szczepionką AstraZeneca, bo wiele ośrodków w Polsce jej nie chciało.
3. Mamy rekordowe (111,3%) w Polsce wykorzystanie ilości dawek, bo bardzo skrupulatnie co do kropli wykorzystujemy każdą fiolkę, niczego nie utylizując. Wykonaliśmy 100 000 szczepień z tego 10 000 to porcje dodatkowe !!! Musimy dokupywać strzykawki, igły na swój koszt.
4. Medyk liczy teraz 1000 osób, które przeszły szkolenie teoretyczne i praktyczne co do szczepień, a prócz tego przeszkoliliśmy 150 farmaceutów, więc ma kto szczepić
5. Kilka tygodni temu Podkarpacie było na przedostatnim miejscu w Polsce co do szczepień. Medyk nadrabia zaległości wojewódzkie, bo potrzeby są ogromne, a w kilkudziesięciu gminach nikt nie chciał szczepić. Tam dopłacamy za każdym wyjazdem, aby zarobić w większych miastach. Jako województwo dostajemy szczepionki te, które się nam wcześniej należały.

 

W Wielki Piątek otrzymaliśmy dodatkowe 2000 dawek Pfizer, które my potrafiliśmy rozszczepić, aby nie „świętowały”, podczas gdy szaleje wirus. W Wielki Piątek i Sobotę kilkadziesiąt osób, w tym dyrektorzy (także może z opozycji ?) w Medyku pracowali od 6.00 do 22.00 i szczepiliśmy w kilku miejscowościach Podkarpacia. Wszędzie tam szczepiliśmy w kolejności wg Narodowego Programu Zdrowia. Zaszczepiliśmy ostatnio więcej młodych, bo m. in. prokuratorów, sądownictwo, służbę więzienną, strażaków, więźniów, pracowników więzień, ABW, służby graniczne, policjantów, wojskowych, nauczycieli, studentów medycznych, medyków tych którzy wcześniej byli chorzy itd.
Po Wielkanocy we wtorek o 6.00 otrzymamy na najbliższy tydzień dalsze 45 000 dawek Pfizer z zakupu, które dodatkowo dokonało ministerstwo. Wnet szczepić będziemy w 33 dużych zakładach pracy, którymi opiekujemy się w medycynie pracy i które zgłosiliśmy już w grudniu. Tak już np. zrobiliśmy z 55+ z WSK Rzeszów.
W najbliższym tygodniu uruchamiamy wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa szczepienie w hali na Podpromiu co da nam ogromne nowe możliwości, w tym w samochodach (metodą DriveThru).
Uruchomiliśmy kilkanaście populacyjnych punktów szczepień: w Łańcucie, Leżajsku, Przeworsku, Jarosławiu, Przemyślu, Ustrzykach, Krośnie, Sanoku, Dębicy, Kolbuszowej, Mielcu, Tarnobrzegu.

 

Róbmy swoje. „SZCZEPIENIA POLITYCZNE”, bo nasza partia to Rzeszów, to Podkarpacie, to Polska.
Śląskie miasta najmniej szczepiły no i…
Zdrowie i życie pacjenta ma być dla nas lekarzy priorytetem a nie opinie polityczne. Szczepimy tak jak do tej pory. PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ. Żadnych kar nie zapłacicie. Odwalamy kawał dobrej roboty. Lekarz, to nie automat i ma prawo w szczególnej sytuacji do zakwalifikowania do szczepienia zgodnie z własną wiedzą i sumieniem. Nie wolno Wam kwalifikować za kwiatka, czekoladki, koniak itp.
To moja odpowiedzialność za zarządzenia jakie kieruję do PERSONELU MEDYKA, który jest solidny, pracowity, świetnie współpracujący. W najbliższych dniach będzie znacznie więcej szczepionek, naród będzie chciał się szczepić a moce szczepienne nie będą jeszcze rozwinięte. Medyk będzie szczepił zgodnie z programem i logiką tak abyśmy równali do Mazowsza.

4.9 67 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
członek z PiS
członek z PiS
5 dni temu

Bo to som szczepienia polityczne !

Antygen
Antygen
5 dni temu

Po prostu na PISKARPACIE ( a raczej do Rzeszowa) trafiło znacznie więcej szczepionek ( nawet 300 % więcej ) niż w inne rejony kraju. Przypadek???

emeryt
emeryt
5 dni temu
Reply to  Antygen

Jeżeli tak jest to się tylko cieszyć a nie jak zwykle narzekać, wszystko i wszyscy wam przeszkadzają.

Pompo
Pompo
5 dni temu

Czytaliście że w Medyku było pismo żeby kilkakrotnie wykorzystywać strzykawki.
Gdybym był tam szczepiony to bym się naprawdę bał.
Na szczęście nie byłem tam szczepiony.

radek
radek
5 dni temu
Reply to  Pompo

Szef Medyka, doktor Mazur dał odpór tej informacji. Wychodzi na to,że powstał taki zamiar w jego głowie ale udało się pożyczyć brakujące do kontynuacji szczepień rzeszom chętnych strzykawki od innej firmy i pacjenci byli poddawani iniekcji jednorazowymi strzykawkami i jednorazowymi igłami.Podobno.

pielęgniarka
pielęgniarka
5 dni temu
Reply to  Pompo

Zagrożeniem jest igła a nie strzykawka czy to tak ciężko zrozumieć.

felek
felek
6 dni temu

Ludzie skąd u Was tyle jadu, nienawiści i mądrzenia się. Nie lepiej uznać, że chłop dobrze robi tylko szczuć jeden na drugiego, i wypisywać oraz powielać głupie teksty.
Zdrowia życzę.

radek
radek
6 dni temu
Reply to  felek

Pewnie jesteś ortodoksyjnie religijnym człowiekiem bo tylko tacy ciągle używają słów jad i nienawiść.Takich wpisów na forum nie zauważyłem. Wyrażane są różne wątpliwości,co nie powinno dziwić.Doktor Mazur,zdolny kardiolog a jeszcze zdolniejszy biznesmen nie szczepi za darmo.NFZ płaci za zaszczepienie w punkcie szczepień 62 zł a za zaszczepienie w domu pacjenta 141 zł.Dotąd firma Medyk zaszczepiła ok.100 tysięcy ludzi i zarobiła za to ok. 6 mln zł. Nie chodzi o to,że Medyk szczepi ludzi.Chodzi o to,że w innych regionach Polacy mają problemy,przesuwane terminy,wskazywane dalekie od miejsca zamieszkania punkty szczepień a w Rzeszowie prywatna firma dysponuje nadwyżkami szczepionek,które jakoby przydziela rząd.

felek
felek
6 dni temu
Reply to  radek

Nie jestem żadnym ortodoksem, ale jestem religijnym uczciwym człowiekiem oraz ciężko pracującym na swoją reputację. Wielu moich znajomych zaszczepiło się w Medyku sam miałem propozycję, ale nie skorzystałem na swoją kolejkę poczekam. O nienawiści i jadzie nie pisałem konkretnie w tym artykule, ale ogólnie mediach w Polsce i nagonce na Rzeszów i podkarpacie.

Pozdrawiam

judasz
judasz
5 dni temu
Reply to  radek

To powiedz mi skąd bierze szczepionki MEDYK? przecież ich nie produkuje a jak ma to i dobrze że szczepi bo jak by było inaczej to znowu byście płakali że inni szczepią a u nas wcale, czy wreszcie wam ktoś potrafi dogodzić a zazdrość potrafi niektórych doprowadzić do rozpaczy i nawet do śmierci.

zaszczepiony
zaszczepiony
5 dni temu
Reply to  felek

Tyle debile maja do roboty i co tu się dziwić jak nie zaszczepi to problem jak zrobił dobrze i zaszczepił to zajadłe hieny mu zazdroszczą i co tu się dziwić.

maciej
maciej
6 dni temu

A co tam z tym rewelacyjnym aparatem ,,na dmuch,,do wykrywania u ludzi bakteroi CoviD-19 podobno rewelacja na skalę swiatową i jaki udział miła dr Stanisław kardiolog z tym urzdzeniam że był podobno ekspertem.A może to była przykrywka aby zamienić i wymienić sie uwagami na temat przysżłych wyborów ,kandydatów z prezydentem.Bo tych ,,jasełkach pod publikę,, jakoś cicho nikt więcej tego aparatu nie widział i reklamował nie wie czy został zgłoszony do biura patentowego i coś nadal wykrywa.Podobno lepszy nos do wykrywania u ludzie zarażonych bakteriami Covid -19 maja przeszkolone psy policyjne.

Jola
Jola
6 dni temu

Z tymi sczepieniami to mogła być jedna z wielu prowokacji pod kandydata organizowana przez kolegów zalogowanych w ,,system wzajemnej adoracji,, zbratanych w biznesie z kardiologiem.Nie jeden może ma załatwione celowane zwolnienie lekarskich jak znajomy który podobno leczył się m.in na migotanie komór przez ważną rozprawą w sądzie.Wszyscy wszystko widza i wiedzą kto z kim i za ile.Co się wydarzyło mówią ludzie na ul. 3 maja jak było w przychodni na ul.Hetmańskiej kto tam udawał chorego i gdzie go póżniej przetransportowali.Rzeszów to taka mała mieścina i tu się wszyscy znają z podwórka i cwaniaków,oszustów,czeraśniaków albo spadochroniarzy nie tolerują.

Coper
Coper
6 dni temu

W Pislandzie zwanym Rzeszowem wszystko jest możliwe. Kradną innym miastom nie tylko pieniądze ( most nad oczyszczalnią za pieniądze centralne, centrum lekkoatletyczne na końcu świata, ale też szczepionki. Nie wierzę że we wszystkich normalnych miastach szczepi się 35 % ludności a w Rzeszowie 65 %. Nie ma przypadków. To są szczepionki ukradzione innym miastom, nam Polakom.

radek
radek
6 dni temu
Reply to  Coper

Samo zaszczepienie dużej grupy ludzi nie jest złe.Pytanie tylko,jak to się dzieje,że dla innych regionów kraju wyznacza się limity szczepionek a firma pana Mazura posiada ich najwięcej.Tylko w przedświąteczną sobotę wyszczepili 4080 osób. Dla porównania,w świąteczny poniedziałek w całej Polsce podano mniej szczepionek wszystkim chętnym. Nie nazwałbym tego kradzieżą,minister Dworczyk obwieścił o 900 tysiącach wolnych terminów do szczepień w samym kwietniu.Jest to raczej dowód skuteczności zabiegów medycznego barona z Podkarpacia.

judzenie to nasza specjalność
judzenie to nasza specjalność
5 dni temu
Reply to  Coper

Pewno byłeś swiadkiem i musiało to byc pod osłoną nocy tylko jakoś nikt tego faktu nie zgłosił, cały czas tylko szczujecie jak byście nie mieli więcej zmartwień a moze jutro ktoś umrze z Twojej rodziny i znowu będziesz bredził że nie był zaszczepiony, lepiej być ostrożnym i nie wyciągać niepotrzebnych wniosków.

Ernest
Ernest
6 dni temu

Z tym politycznym hasłem że nasza partia to Rzeszów to jak by sluchał drugiego nawiedzonego,zakochanego w Rzeszowie orędownika posła ministra kandydata. Ten pewnie gdy się dowiedział ile naczelnik przez 18 lat dorobił sie majątku i aktem darowizny poobdzielał dzieci i wnuka swoimi łupami to nie jeden by sie zakochał i tez by chciła wejśc na ten stołem w ratuszu.Ile naczelnik ma mieszkań,lokali,działek i innych aktywów co nie jest odnotowane w oświadczeniach majątkowych wiedzą nie tylko służby resortowe tylko podobno nie mają przyzwolenia ,,z góry,bo podobno jeszcze nie czas na rozliczenia.Podobnie ile ma dzieci tow.Tadeusz tego też nie wie dokładnie nikt,… Czytaj więcej »

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
6 dni temu
Reply to  Ernest

Ernest , chcesz powiedzieć , że nasz Ferenc to taki Tadziu je….ka ?

jolka
jolka
6 dni temu

Dakesz w łape lekarzowi 20 złoty i Cię zaszczepią a Mazur to ordynarny dorobiewicz pazerny na kase suke by gonił za 10 zł i to do samej Warszawy

zazdrośnica
zazdrośnica
5 dni temu
Reply to  jolka

Pewno Ci szkoda że te złotówki nie trafiają do Ciebie dlatego widać jakim jesteś obłudnikiem.

bloger
bloger
7 dni temu

wszelkie uslugi medyczne,szczepienia należy brac w renomowanych ośrodkach.Osobiście szczepiłem się w szpitalu wojskowym na Baranówce,w tydzień po zapisie.Cała impreza z wizytą u lekarza trwała 15 minut.Taką świetną organizację może zawdzięczam żołnierzom pomagającym w obsłudze szczepień

szkoda gadać
szkoda gadać
7 dni temu

TVN24 powinien stracić koncesję na nadawanie po tym jak całe Święta powielali fejk newsie targowicy z PO. Jeden głupek przeczytał na stronie ministerstwa zdrowia że w Rzeszowie zaszczepili 113 tyś ludzi to dawaj do TfałszN że Rzeszów ma 200 tyś a już ponad połowa zaczczpiona. A tumanowi nikt nie wytłumaczy że tu szczepią się ludzie z Łańcuta, Sanoka, Leżajska, Strzyżowa i wszyscy w Rzeszowie i stąd taka liczba.

RED
RED
7 dni temu
Reply to  szkoda gadać

Raz już ich przyłapali podczas wizyty papieża Franciszka jak „dziennikarze” dosypywali pustych butelek po alkoholu potem zorganizowali na śląsku urodziny dyktatorowi. Mają talent. Tej stacji już dawno powinno się zabranić sączyć jad.

_https://wpolityce.pl/media/302902-tvn-nakryte-na-probie-manipulacji-sdm-podrzucali-butelki-po-piwie-by-zdyskredytowac-policjantow-wideo

Cała prawda o TVN.jpg
ojp
ojp
7 dni temu
Reply to  szkoda gadać

PO nie ma programu. Jedyne co ma do zaproponowania Polakom to takie wrzutki fejki i współpraca a to z Sokiem z Buraka a to z TfałszN. Budka myśli że tak platforma odzyska wadzę ha ha ha. A potem zdziwienie że 8 wybory przje****li

radek
radek
7 dni temu

Pan Mazur bije punkty u rządzącej jeszcze ale już w rozpadzie koalicji.To zaszczepi kilkadziesiąt osób poza kolejnością „aby szczepionki nie leżały” a to da panu prezydentowi Dudzie potrzymać aparat do szybkiego wykrywania covida,wręczy kwiaty pani wojewodzie.Słowem, swój chłop,patriota nie tylko lokalny.Zostawiłem kiedyś w jego przychodni numer telefonu do kontaktu w razie konieczności.Od tego czasu otrzymuję namolne reklamy firm medycznych.Nie wiem,czy to przypadek,czy też ktoś mój numer sprzedał.

Witek
Witek
7 dni temu
Reply to  radek

Radku, sporo żółci mogę na Medyka też napisać (ale po co). To moim zdaniem „dobry furiat”. Ma firmę prywatną, która działa w Rzeszowie, mówi, pisze często bzdury, ale ja pewno w odróżnieniu do Ciebie cenię jego działalność.

radek
radek
6 dni temu
Reply to  Witek

Każdemu wolno kochać….

Mietek
Mietek
7 dni temu
Reply to  radek

jakby zył w zgodzie z Pis to Leniart nie podje..bałaby go do NFZ

Witek
Witek
7 dni temu

Życzę powodzenia! Zdrowie zawsze jest najważniejsze.

Jezus
Jezus
7 dni temu

szczepionka nas wyzwoli

Pucuś
Pucuś
7 dni temu
Reply to  Jezus

Tak wyzwoli, że Ci się w głowie popier… hihi:P