Całe centrum Rzeszowa będzie płatną strefą parkingową

RZESZÓW. Innowacyjność zdaniem ratusza to powrót do tego co było 8 lat temu – do płatnych stref parkowania.

Strefa płatnego parkowania jest elementem programu transportowego Rzeszowa, na który 400 mln zł wykłada Unia Europejska. W prawdzie nie znamy jeszcze wyników studium dotyczącego przyszłej polityki parkingowej, jednak pewne światło na sprawę rzuca dokumentacja programu transportowego. Tam czytamy wprost, że brak regulacji i opłat parkingowych w centrum Rzeszowa nie zdaje egzaminu, bo parkingi są okupowane przez wiele godzin. Najprawdopodobniej są to ludzie pracujący w centrum miasta. Dlatego autorzy programu proponują utworzenie strefy płatnego parkowania obejmującego całe centrum Rzeszowa.

Granica strefy biegłaby wzdłuż linii kolejowej obok Głównego dworca PKP. Następnie wzdłuż ulicy Langiewicza potem Dąbrowskiego. Na placu Śreniawitów granica strefy skręcał by na wschód i biegła by wzdłuż ul. Kopisto i za mostem Zamkowym odbijałaby na północ by wzdłuż Wisłoka dojść znów do linii kolejowej w okolicy Mostu Kolejowego.
W planach jest też podzielenie strefy na 4 podstrefy A, B, C i D. Na głównych ulicach miasta miały by znaleźć się tablice wyświetlające, w których strefach aktualnie są wolne miejsca. Po to by kierowcy nie musieli krążyć po całym mieście. Są to jednak na razie projekty i nie wiadomo jaki dokładnie kształt oraz charakter będzie miała strefa płatnego parkowania. Jednak założenia programu transportowego wskazują, że powstanie ona i obejmie ona obszar znacznie szerszy niż tylko tzw. ścisłe centrum tzn. Okolice Rynku i najważniejszych urzędów i instytucji.

Artur Getler

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
franek
franek
9 lat temu

Ale wystarczy żeby auto stało do godz, a jak dłużej to mandat, takie coś wprowadzić.Ale darmowe parkowanie powinno dalej być, Ferenc to obiecał ze za jego kadencji nie będzie opłat za parkowanie.

Jan Wyciślak
Jan Wyciślak
9 lat temu

Wystarczy porównać powierzchnię strefy w Rzeszowie z powierzchnią podobnej strefy w Warszawie i zobaczymy kolejny chory pomysł p. Ferenca.Powierzchnia rzeszowska jest kilkakrotnie większa niż powierzchnia warszawska w proporcji powierzchni miasta. Demencja Ferenca jest przerażająca. Rada uchwala wszystko co chce bo jak nie to on i tak to zrobi.