Całe rodziny wyjdą na ulice

Udział w marszu to okazja do tego, by publicznie manifestować radość życia, cieszyć się swoją rodziną i spotkać ludzi, którzy uznają te same wartości. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Już ponad 40 miast mobilizuje się do organizowania wielkiego marszu poparcia dla życia rodzinnego

Już tysiące polskich rodzin chce zademonstrować swoją kondycję w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego. W dniach, kiedy papież Benedykt XVI będzie uczestniczył w VII Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie, polskimi ulicami przejdą marsze życia i rodziny.

- Intencją organizatorów marszów, do których zgłosiło się już ponad 40 miast w całej Polsce, a na Podkarpaciu m.in. Tarnobrzeg, Stalowa Wola i Rzeszów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w obecnych czasach – mówi Krystyna Wrońska, jedna z organizatorek marszu w Tarnobrzegu.

Środowiska profamilijne już od kilku tygodni mobilizują siły, by w pierwszych dniach czerwca wyjść przygotowani na wielkie marsze życia.

- Szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego, bo życie pojawia się, wzrasta i kształtuje w rodzinie – mówi Krystyna Wrońska. – Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość.

Organizatorzy akcji mówią, że chcą maszerować po to, by zwrócić uwagę opinii publicznej na sytuację rodziny.

Zdaniem organizatorów akcji zaplanowanej na 3 czerwca rodzina to recepta na kryzys i obecne czasy.

- W czasie kryzysu ekonomicznego model funkcjonowania rodziny może być wzorem dla przedsiębiorców, instytucji finansowych i państwowych. To przesłanie jest bliskie wielu Polakom – mówią organizatorzy. – Nie wszyscy możemy pojechać do Mediolanu na spotkanie z Ojcem Świętym. Marsz stanowi doskonałą okazję do tego, by zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek do życia.

Szczegóły dotyczące akcji w poszczególnych miastach na www.marsz.org.

Małgorzata Rokoszewska

do “Całe rodziny wyjdą na ulice”

  1. antyzgrzyt

    Przemyśl, Jarosław i krosno też idą!:)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.