Całkowity zakaz palenia w pociągach

PODKARPACIE. Od 15 listopada będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych, w tym także w pociągach. Od tego dnia wchodzi bowiem w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Firma PKP Intercity S.A. wraz z kampanią Komisji Europejskiej „HELP – dla życia bez tytoniu” przygotowała specjalną akcję promocyjną dla podróżnych. Kampania rozpoczęła się 1 listopada i potrwa do 15 listopada. W tym czasie rozprowadzonych zostanie ponad 20 tys. ulotek informacyjnych. Przede wszystkim na większych podkarpackich dworcach kolejowych. W broszurach znajdą się porady jak poradzić sobie z nałogiem, gdzie szukać pomocy oraz jakie korzyści wiążą się z rzuceniem palenia. Informatory rozdawane będą bezpłatnie w kasach biletowych, Centrach Obsługi Klienta, punktach informacyjnych oraz w pociągach TLK.

– Zdajemy sobie sprawę, że dla części naszych pasażerów wprowadzenie zakazu palenia może być sporym utrudnieniem. Dlatego chcemy ich odpowiednio wcześnie poinformować i przygotować do zmian – mówi Małgorzat Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. – Dbamy także o to, aby wszyscy nasi pracownicy mający na co dzień kontakt z klientem, w razie jakichkolwiek pytań podróżnych mogli udzielić kompleksowej informacji w tym temacie.

Partnerem akcji jest także Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments