Catherine Zeta-Jones na leczeniu psychiatrycznym

Catherine Zeta-Jones zgłosiła się na leczenie psychiatryczne. Aktorka, która w ostatnich miesiącach wspierała męża, Michaela Douglasa, w walce z rakiem, cierpi na psychozę maniakalno-depresyjną.

Doniesienia te potwierdził rzecznik prasowy 41-letniej gwiazdy. – W wyniku stresu, jakiego doświadczyła w ciągu ostatniego roku, Catherine podjęła decyzję o leczeniu się w klinice psychiatrycznej. Catherine trafiła tam ze względu na zaburzenie maniakalno-depresyjne – poinformował przedstawiciel aktorki. – Teraz czuje się świetnie i za kilka dni rozpocznie zdjęcia do dwóch kolejnych filmów – dodał. Aktorka ma wkrótce zagrać w produkcji “Playing the Field” u boku Gerarda Butlera.

Zeta-Jones spędziła 5 dni w placówce Silver Hill Hospital w stanie Connecticut. 66-letni mąż gwiazdy znany z takich filmów, jak “Nagi Instynkt” i “Wall Street”, na początku stycznia ogłosił, że po półrocznej walce dzięki naświetlaniom i chemioterapii udało mu się pokonać nowotwór krtani. Zeta-Jones, gwiazda i Douglas mają razem dwoje dzieci: 10-letniego Dylana i 7-letnią Carys.

Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, potocznie zwane chorobą maniakalno-depresyjną, charakteryzuje się zmiennymi cyklami skrajnych nastrojów. Biegunami tego cyklu są depresja oraz mania, stan niekontrolowanej euforii.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments