CBA: – 27 osób wyłudziło dopłaty z ARiMR

- Od 9 maja 2012 roku do 6 lutego 2013 roku agenci CBA prowadzili kontrolę w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarosławiu i Przemyślu – mówi Jacek Dobrzyński z CBA. Fot. CBA
– Od 9 maja 2012 roku do 6 lutego 2013 roku agenci CBA prowadzili kontrolę w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarosławiu i Przemyślu – mówi Jacek Dobrzyński z CBA. Fot. CBA

PODKARPACIE. Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpracowało dużą aferę gruntową na Podkarpaciu.

27 osób usłyszało łącznie 92 zarzuty przedstawienia nierzetelnych oświadczeń w celu uzyskania wsparcia finansowego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podkarpackim. Agenci CBA uznali, że osoby te uzyskały około 4 mln zł nienależnych korzyści. Śledztwo prowadzone jest na podstawie materiałów uzyskanych w czasie kontroli prowadzonej przez CBA.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu postępowanie dotyczące podejrzenia złożenia nierzetelnych oświadczeń dla uzyskania wsparcia finansowego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przemyślu i Jarosławiu. Śledztwo obejmuje lata 2009 – 2011. Zostało wszczęte na podstawie dokumentów zgromadzonych przez funkcjonariuszy CBA w trakcie prowadzonej kontroli – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wspomnianych 27 osób usłyszało zarzuty przedstawienia nierzetelnych oświadczeń w celu uzyskania wsparcia finansowego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Wszystko wskazuje na to, że właściciele aktów własności gruntów wnioskowali i otrzymywali dopłaty, podczas gdy faktycznie grunty te użytkowały inne osoby – wyjaśnia Dobrzyński.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
7 lat temu

Trudne prawo, ale prawo. znasz to? Skoro prawo przewiduje dopłaty do ,,hektara”, to przyjm to do wiadomości, pogódź się z tym i nie szczekaj. . A co ja z tymi pieniędzmi zrobie, to juz nie Twoja sprawa pachołku.

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no ale jest ciekawe jak Ci co przyznawali dopłaty i parafowali wnioski – kontrolowali te wnioski i składane dokumenty do akceptacji ; czy oni siedzieli za biurkami i patrzyli w kwity czy robili wizje lokalne i sprawdzali wszystko w innych dokumentach – wygląda że dobrze szło kręcenie lodów ale się skończyło – ciekawe na jak długo ?

robol bez domu
robol bez domu
7 lat temu

Centralne Biuro Antykorupcyjne ODKRYLO AMERYKE !
Cala Polska widzi jak posiadacze ziemi lezacej ugorem wyludza ALKOHOLOWE DOPLATY DO HEKTAROW ktore przepijaja pod GS-ami, tylko oni jedyni nie wiedzieli ze cala Polska juz to wie.