CBA idzie tropem jajecznego proszku

Fot. Archiwum

NISKO. Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii, w poniedziałek rano wkroczyli inspektorzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Śledczy szukają powiązań firm z Niska z dwiema firmami spod Kalisza (Wielkopolska), które produkowały zanieczyszczony proszek jajeczny. Funkcjonariusze CBA działają na polecenie prokuratury w Ostrowie Wlp., która oficjalnie sprawdza, czy w kontrolowanych jednostkach ie doszło do niedopełnienia obowiązków. Identyczne postępowanie CBA prowadzi w Kaliszu. W Nisku jest firma o podobnej nazwie do firmy spod Kalisza, która produkowała proszek z suszonych jaj z zanieczyszczeniami m.in. bakterii coli, ołowiu czy kadmu. Niżańska firma jest wyłącznym dystrybutorem proszku jajecznego spod Kalisza. Sproszkowane jaja są wykorzystywane jako podstawowy produkt m.in. w wytwórniach makaronu, lodziarniach, piekarniach czy cukierniach.

jam

do “CBA idzie tropem jajecznego proszku”

  1. notyd

    podanie nazw firm produkujących te trucizny wyciszyło by rynek i przywróciłoby zaufanie innych krajów do wielu innych wyrobów z Polski.

  2. garda

    Czesi już są wkórzeni i żądają od
    Polski danych odnośnie soli przemysłowej teraz znowu jaja jak tak dalej będzie to popłyniemy z eksportem daleko w kanał a co na to rząd czemu wycisza pewne sprawy(dużo spraw) czyżby udziały czyżby firmy własnością osób ważnych.Przykładowo-dla niektórych wmieszanych w te przekręty -20 lat ciupy a innym się odechce kombinowania pod wszelką postacią.I to jest właśnie inicjatywa rządu PO jak promować eXport.
    Żenada i wstyd -ale komu co?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.